Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wielki Odpust Tuchowski rozpoczęty!

W sobotni wieczór 30 czerwca 2018 r. o godzinie 18.00 rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. Tradycyjnie w mszy świętej inauguracyjnej wzięli udział strażacy, którzy pielgrzymowali do Matki Bożej Tuchowskiej po raz 29. oraz członkowie orkiestr dętych, a także policjanci.

Tegoroczny odpust przeżywamy pod hasłem „Służebnico Ducha Świętego wspieraj nas”. Wierni, zgromadzeni licznie na placu, zostali przywitani przez o. Bogusława Augustowskiego CSsR – kustosza sanktuarium i proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej Eucharystii przewodniczył JE ks. bp Andrzej Jeż – ordynariusz diecezji tarnowskiej. Skierował on również słowo Boże do wiernych, licznie zgromadzonych na placu sanktuaryjnym.

Na koniec homilii bp Andrzej Jeż wyraził swoją wdzięczność ojcom redemptorystom za ich 125-letnią posługę w tuchowskim sanktuarium. Dziękował również za codzienną ofiarność i heroizm siostrom zakonnym, małżeństwom oraz licznie zgromadzonym na placu sanktuaryjnym służbom mundurowym.

Po Eucharystii celebransi wraz z asystą liturgiczną udali się na parking sanktuaryjny, aby pobłogosławić pojazdy straży pożarnej. Dzień zakończył się koncertem strażackich orkiestr dętych na placu sanktuaryjnym.

fot. Sławomir Mikos i Krzysztof Jasiński

Skip to content