Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wszystkim babciom i dziadkom życzenia z serca płynące

Rola dziadków często wydaje się niedoceniana, choć każdy wnuk wie, że dziadkowie to rodzinny skarb. Wie też, że za miłość i wszelkie dobro jakiego doświadczają należy się podziękowanie okazywane nie tylko od święta, choć Dzień Babci i Dziadka może stanowić szczególną sposobność do okazania im swojej wdzięczności.

Tak też było w ten styczniowy mroźny dzień, gdy do Domu Strażaka w Mesznej Opackiej przybyli goście zaproszeni przez swoich wnuków oraz nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mesznej Opackiej. Powitani przez panią dyrektor usiedli, aby obejrzeć przygotowane przedstawienie pt. „Jak to na wsi dawnij bywało”, wprowadzające wszystkich zebranych w świąteczne obyczaje dawnej polskiej wsi. Swoją miłość do dziadków wyraziły również najmłodsze dzieci. Ich tańce i śpiewy wywołały zasłużony aplauz. Goście mieli również okazję przypomnieć sobie i podczas karaoke wspólnie zaśpiewać znane im przeboje z dawnych lat. Nie zabrakło symbolicznych upominków, wykonanych samodzielnie przez dzieci. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

„Serce jest bogactwem,
którego się nie sprzedaje /…/,
ale które się ofiarowuje”
Gustaw Flaubert

Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i życzymy im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

A. Ropska

Skip to content