Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wysokie zwycięstwo Tuchovii

Wysokie zwycięstwo na własnym stadionie odnotował zespół Tuchovii. Pokonał on wyżej notowaną drużynę Polanu Żabna 4 : 1 (2 : 0). Bramki zdobyli: M.Okaz, M.Ustjanowski, K.Różycki, S.Stec. Na brawa zasługują również kibice miejscowej drużyny, którzy są coraz lepiej zorganizowani i coraz liczniejsi. Więcej …

Tuchovia Tuchów – Polan Żabno 4-1 (2-0)
1-0 Okaz 29, 2-0 Ustijanowski 33, 3-0 Różycki 46, 4-0 S. Stec 66, 4-1 Cholewa 88. Sędziował Piotr Wajdzik z Wadowic. Żółte kartki: Ł. Kijowski – Gierałt. Widzów 500.

Tuchovia: Żydowski 6 – Kotlarz 5, Różycki 7, Gawron 5, Grzebień 5 – Okaz 6, Ustijanowski 7, Hudyka 5 (74 Nalepka), S. Stec 7 (79 P. Stec) – Gierałt 5 (77 Sikora), Kozioł 5 (67 Salwa).

Polan: Dogoda (34 Szymura 4) – Ł. Kijowski 4 (66 Cegielski), Spinda 4, Lustofin 4, Madejski 4 – Wójcik 5, Mosio 4, Kurzawski 4, Łoś 4 (46 Krzaczek 3) – R. Urban 3, T. Urban 3 (46 Cholewa 4).

Pierwsze minuty to wzajemne badanie sił. Dopiero w 29 min piękne zagranie Ustijanowskiego na bramkę zamienił wbiegający w pole karne Okaz. Kilka minut później Dogoda wypuścił piłkę po uderzeniu jednego z tuchowian wprost pod nogi Ustijanowskiego i było 2-0. Golkiper gości przy tej interwencji nieszczęśliwie upadł i z podejrzeniem złamania nogi pojechał do szpitala. Ten moment zaważył na dalszej grze gości, którzy grali bez pomysłu, oddając inicjatywę Tuchovii. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 46 min Różycki uderzył z rzutu wolnego z 30 m i było 3-0. Jego wyczyn skopiował w 66 min S. Stec, który po rzucie wolnym z 35 m zdobył czwartego gola dla miejscowych. W samej końcówce meczu, Mosio minął Różyckiego i podał do nie pilnowanego Cholewy, który pięknym strzałem pokonał, bezrobotnego w drugiej części gry, Żydowskiego.