Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

X Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa 2020

29 lutego w Domu Kultury w Burzynie rozegrano X Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa. W rozgrywkach wzięła udział rekordowa ilość, bo aż 18 czteroosobowych drużyn czyli ponad 70 szachistów z tuchowskiej gminy, po dziewięć drużyn juniorskich i seniorskich.

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju burmistrz Magdalena Marszałek podkreśliła, że jest duże zainteresowanie szachami w naszej gminie i życzyła udanej rywalizacji. Ponieważ X jubileuszowy turniej zbiegł się z jubileuszem 680 – lecia miasta Tuchowa pani burmistrz otrzymała od szachistów piękny puchar w dowód wdzięczności za sponsorowanie turniejów szachowych.

Po rozegraniu 252 partii szachowych, przebiegających w miłej i sportowej atmosferze, co podkreślali zawodnicy i kibice – turniej wygrała drużyna z sołectwa Burzyn. Kolejne miejsce zdobyli szachiści reprezentujący lewobrzeżną część Tuchowa (Tuchów Centrum), następne Zabłędza i Jodłówka Tuchowska. Piąte miejsce zdobyła drużyna Tuchów Klasztor. W klasyfikacji Junior zwyciężył MOSiR Tuchów, przed szkołą w Lubaszowej i sołectwami Buchcice, Łowczów i juniorami reprezentującymi Siedliska Kozłówek. Wymienione drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy. Wszyscy pozostali juniorzy otrzymali medale za udział w zawodach. Do dyspozycji uczestników turnieju była kuchnia z napojami gorącymi i zimnymi, a także wędliny, drożdżówki i słodycze. Dom Kultury zaproponował obecnym na turnieju broszurki, ulotki na temat Tuchowa i województwa małopolskiego, a także różnego rodzaju gadżety.

Mistrzami poszczególnych szachownic w kategorii Senior zostali: Krzysztof Rempała z Burzyna, Władysław Sajdak z Tuchowa, Jan Pradel z Siedlisk, oraz Aleksander Rempała również z Burzyna. W kategorii Junior najlepszymi okazali się: Lena Mróz z Buchcic, Mateusz Walocha z Dąbrówki Tuchowskiej, Kacper Pypeć z Burzyna i Kinga Wołkowicz z Łowczowa.

W ciągu dziesięciu lat wystąpiło 30 drużyn szachowych z gminy Tuchów. Czołowa dziesiątka przedstawia się następująco:

  1. Burzyn Sołectwo 105 pkt
  2. Tuchów Klasztor 84
  3. Piotrkowice Sołectwo 81
  4. Tuchów Centrum 80
  5. Łowczów Szkoła 56
  6. Jodłówka T. Sołectwo 50
  7. Zabłędza Sołectwo 45
  8. Buchcice Sołectwo 39
  9. Siedliska Sołectwo 38
  10. Lubaszowa Szkoła 34

Sponsorami turnieju byli: Urząd Miejski w Tuchowie, Dom Kultury w Tuchowie, Piekarnia Więcek, Masarnia Sajdak, Firma Coala, Ubezpieczenia obok Biedronki, Sklep Malinka, Bistro Smaczny Kęs w Zabłędzy.

Opiekunom drużyn, rodzicom, dyrektorom szkół, sołtysom i radnym serdecznie dziękuję za zorganizowanie drużyn i opłacenie wpisowego.

Sędzią głównym zawodów był Czesław Markiewicz z Tarnowa oraz techniczny Agnieszka Kot z Janowic. Fotorelację przygotowali Krzysztof Jasiński z Zabłędzy i Wojciech Kras z Dąbrówki Tuchowskiej.

Organizator: Roman Kawa

Skip to content