Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

XX Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

4 listopada podczas XX Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku oddamy hołd Legionistom Polskim. W niedzielę 4 listopada odbędzie się jedna z najważniejszych uroczystości patriotycznych w regionie tarnowskim – Zlot Niepodległościowy w Łowczówku.

Będzie to jubileuszowa – XX edycja tego wydarzenia, które jest jednocześnie punktem kulminacyjnym powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Główne uroczystości XX Zlotu Niepodległościowego rozpoczną się o godz. 11.00 na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku. Tradycyjnie uczestnicy obchodów wezmą udział w polowej mszy świętej w intencji ojczyzny oraz poległych i zmarłych Legionistów, ceremonii oficjalnej, a także pikniku historycznym z udziałem grup rekonstrukcji historycznej i wspólnym śpiewaniu pieśni legionowych.

XX Zlot Niepodległościowy „Łowczówek 2018” został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Najważniejszym novum tegorocznego spotkania na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku jest fakt, iż sam obiekt uzyskał nowy blask dzięki dokonanej renowacji oraz zagospodarowaniu terenu wokół cmentarza. Jest to trwały ślad, jaki będzie świadectwem obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w powiecie tarnowskim.

Organizatorami obchodów są: poseł na sejm RP Michał Wojtkiewicz, starosta tarnowski Roman Łucarz, burmistrz miasta i gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, burmistrz Tuchowa Adam Drogoś oraz wójt gminy Pleśna Józef Knapik.

Sponsorem wydarzenia jest Gaz-System.

Skip to content