Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

XXII Tuchowska Majówka dla Matki

Tradycyjna Tuchowska Majówka dla Matki wspomagająca Stowarzyszenie „Nadzieja” i „Caritas” miała miejsce w Tuchowie w dniu 27 maja 2018 r. Tegoroczna impreza charytatywna o motywach patriotycznych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbywała się pod hasłem „Z Mamą i Tatą dla Ciebie Polsko”.

Na wstępie na tuchowskim rynku przy ratuszu uczczono naszą Matkę – Ojczyznę, a w niej ważnych bohaterów polskich. Pochód przedszkolaków w strojach o narodowych barwach przeszedł do amfiteatru, gdzie odbywały się występy. Majówce towarzyszyły liczne atrakcje: pokazy strażackie, kiermasze, wystawy, zabawy, konkursy, stoiska z tuchowską kiełbasą z grilla i gorącymi daniami oraz domowym ciastem. Była możliwość wylosowania nagród. Odbyła się aukcja podarowanych przez artystów prac. W imprezie uczestniczyły całe rodziny z Tuchowa i okolic. Na scenie pojawiły się dzieci z tuchowskich i okolicznych przedszkoli, dedykując wdzięcznie swym mamom i tatom wierszyki, tańce i piosenki. Wystąpiły dzieci z: Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepublicznego Przedszkola, Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Tuchowie, Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego, Przedszkola Publicznego w Tuchowie i Dąbrówki Tuchowskiej. Następnie na scenie pojawiły się zespoły artystyczne i formacje taneczne: zespół ATRIA, grupy taneczne VOICE oraz formacja tańca współczesnego „Blue sky” z Domu Kultury, formacje taneczne ze Studia Baletu i Tańca w Tuchowie. Wieczorem uczczono Maryję – Matkę Bożą śpiewem Litanii Loretańskiej. Był też czas na wspólne tańce przy muzyce. Piękna majowa pogoda sprzyjała integracyjnemu spotkaniu.

Tegoroczna XXII Tuchowska Majówka dla Matki była swoistą lekcją historii dla pokoleń, gdyż w naszej małej ojczyźnie jaką jest Tuchów, uczczono Matkę – Ojczyznę Polskę doceniając jej niepodległość. Ważnym tłem w dzisiejszej wolnej ojczyźnie jest zauważenie drugiego człowieka, słabszego, nie radzącego sobie przez różne niezawinione sytuacje życiowe. Tym tłem jest pomoc osobom niepełnosprawnym wspomaganym przez działalność bieżącą i przyszłościową Stowarzyszenia „Nadzieja” i przez „Caritas”.

Dziękujemy w imieniu „Nadziei” i „Caritas” za dar serca organizatorom, wykonawcom i sponsorom.

Grażyna Gut

Skip to content