Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zespołowa inicjatywa

Nadchodząca runda wiosenna pod względem sportów zespołowych w naszym mieście zapowiada się nadzwyczaj ciekawie. Po wznowieniu rozgrywek piłkarze Tuchovii z pewnością będą walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywek, a siatkarze Fan Sokoła Tuchów z powodzeniem będą kontynuować zmagania o prym w IV lidze.

Jednak żaden z tych zespołów nie będzie reprezentował naszego miasta w wyższej klasie rozgrywkowej – a dlaczego nie? Odpowiedzi na to pytanie udzielił dyrektor MOSiR-u, zgłaszając do małopolskiej ligi seniorów w piłce ręcznej zespół Sokoła MOSiR Tuchów, który będzie występował w … III lidze!

Pomysł ten jednak wyszedł bezpośrednio od zawodników – juniorów, którzy po zakończeniu własnych rozgrywek chcieli nadal grać. Zarówno dyrektor Marek Srebro, jak i trener Andrzej Moździerz z aprobatą przyjęli pomysł drużyny. Jest to doskonała okazja do zbierania doświadczenia przez młodych zawodników – komentuje trener Moździerz.
Zespół juniorów, który zakończył już swoje rozgrywki, wzmocnią „absolwenci” tuchowskiej drużyny, jak i weterani rozgrywek, którzy od dawna związani są z tą dyscypliną sportu i reprezentowali w przeszłości inne barwy klubowe.

W małopolskiej lidze seniorów, oprócz Sokoła MOSiR Tuchów, rywalizować będą zespoły: MKS PM MPEC Tarnów/STKSPR Control Process Tarnów,
MTS Piast Skawina, KS Wanda Kraków, PMOS Libiąż, BKS OLD BOYS Bochnia oraz Krakowiak Mistrzejowice Kraków. Pierwszy mecz Sokół zagra na wyjeździe w Skawinie w pierwszy weekend lutego, by potem na własnej hali 12 lutego podjąć zespół KS Wandy Kraków.

Treningi, na które zapraszamy wszystkich chętnych, odbywają się na hali MOSiR w środy o godzinie 18:30 oraz w piątki o godzinie 17:00.

Skip to content