Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zimowe igrzyska 2017

W dniu 16 lutego 2017 r. na stoku narciarskim Jurasówka odbyły się Zimowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Slalomie Gigancie 2017 dla uczniów szkół podstawowych gminy Tuchów. W zawodach wzięło udział 55 uczniów z 8 szkół.

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt kl.IV i młodsze okazała się Izabela Srebro z Tuchowa (czas przejazdu 14,6 sek.), wyprzedzając Patrycję Piskę z Karwodrzy – 15,0 sek. oraz Oliwię Porębę z Tuchowa – 15,4 sek.

W kategorii chłopców kl.IV i młodsi zwyciężyli uzyskując identyczny czas 13,2 sek. Feliks Bielak i Hubert Kajmowicz z Tuchowa, wyprzedzając Huberta Kozioła z Siedlisk 13,3 sek.

Uczniowie klas VI-V startowali na dłuższym dystansie.

W kategorii dziewcząt najlepszy czas uzyskała Angelika Słowik z Karwodrzy 17,27 sek. wyprzedzając zawodniczki z Tuchowa Ninę Bielak 19,94 sek. oraz Milenę Imburską 30,38 sek.

W kategorii chłopców zwyciężył Jan Dziga z Karwodrzy 19,86 sek. przed Konradem Więckiem z Tuchowa 20,11 sek. Na trzecim miejscu sklasyfikowano dwóch zawodników z Tuchowa: Remigiusza Płowieckiego i Patryka Misztala z czasem 20,52 sek.

Po zakończonych zawodach dzieci mogły jeszcze przez dwie godziny szusować po stoku, korzystając z pięknej słonecznej pogody. Dyrektor MOSiR Marek Srebro oraz nauczyciele wychowania fizycznego Anna Jantoń, Krzysztof Gut, Marek Mikos, Bogusław Szeląg, Grzegorz Skrzyniarz, Józef Szary wręczyli pamiątkowe medale: złote, srebrne i brązowe oraz dyplomy najlepszym w każdej kategorii wiekowej.

Zimowe igrzyska: wynajęcie stoku, przewóz oraz nagrody zostały sfinansowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

Skip to content