Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Złote Gody 2017

Minęło 50 lat od chwili, gdy jubilaci związali się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie dozgonną miłość i wierność, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składali z ufnością, że nie zawiodą się na sobie, że będą wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością.

We wtorek 24 października br. w restauracji Agawa odbyły się Złote Gody. W imieniu Prezydenta RP Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczali jubilatom burmistrz Tuchowa i przewodniczący Rady Miejskiej wraz z przedstawicielami USC.

W uroczystości uczestniczyli Bronisława i Franciszek Turajowie – obchodzący jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego oraz jubilaci obchodzący 50-lecie pożycia małżeńskiego:
1. Bogumiła i Wincenty Borgulowie
2. Maria i Ryszard Czenczkowie
3. Maria i Józef Czerneccy
4. Zofia i Władysław Gackowie
5. Antonina i Kazimierz Hudykowie
6. Helena i Władysław Iwańcowie
7. Krystyna i Ryszard Kamykowscy
8. Maria i Hieronim Kierońscy
9. Danuta i Marian Kmakowie
10. Kazimiera i Stanisław Kosibowie
11. Danuta i Henryk Koziołowie
12. Zuzanna i Władysław Lebrykowie
13. Zofia i Jan Niemcowie
14. Helena i Jerzy Pyrkowie
15. Maria i Jan Reczkowscy
16. Ludwika i Andrzej Sajdakowie
17. Helena i Stanisław Sikorscy
18. Edwarda i Roman Zającowie
19. Teresa i Józef Zborowscy

Burmistrz Tuchowa Adam Drogoś skierował do szanownych jubilatów słowa: – 50 lat to wiele, ale jakże szybko minęły te lata. Minęły we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, w trosce o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Nie każdemu jest dane, by po 50 latach wspólnego pożycia mógł myślami wrócić do tamtych młodzieńczych lat. By obchodzić „Złota Gody”. Wam tego drodzy jubilaci życie nie poskąpiło, dało tę możliwość byśmy dziś razem z Wami mogli świętować ten jubileusz!

Niepowtarzalną atmosferę umilił program artystyczny zaprezentowany przez recytatorów z Domu Kultury i zespół „Gromy”. Tradycją stało się, że za zdrowie jubilatów wzniesiono lampkę szampana i odśpiewano „sto lat”. Gratulujemy wszystkim jubilatom, życząc doczekania kolejnych jubileuszy.

Skip to content