Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Złote Gody

Krocząc we dwoje małżeńskim szlakiem, na swojej drodze napotykali radości i smutki. Pielęgnowany związek małżeński rozwijał się, rozkwitał, ubogacał i doczekał się złotej rocznicy, którą jest jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację. Fot. Dom Kultury w Tuchowie

Z tej okazji, 17 listopada w restauracji „Agawa” w Tuchowie odbyły się Złote Gody. W tym roku w gminie Tuchów uroczystość tę przeżywało 21 par małżeńskich. Świętujące pary wraz z rodzinami spotkały się z władzami miasta. Na wstępie burmistrz Tuchowa – Adam Drogoś złożył życzenia i gratulacje. Powiedział także, że minęło 50 lat od chwili, kiedy w obecności świadków i najbliższych złożyliście oświadczenie o zawarciu związku małżeńskiego. Przyrzekaliście wówczas, że uczynicie wszystko, aby wasze małżeństwa były zgodne, szczęśliwe i trwałe.
Szanowni Jubilaci, wasza obecność na dzisiejszej uroczystości jest dowodem na to, że tych przyrzeczeń dotrzymaliście.

W imieniu Prezydenta RP Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczali jubilatom burmistrz Tuchowa i przewodniczący Rady Miejskiej wraz z przedstawicielami USC.

W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyły następujące pary małżeńskie:
Maria i Józef Bałutowie, Danuta i Ludwik Bugajowie, Maria i Józef Gawronowie, Maria i Jan Gryzłowie, Anna i Andrzej Gutowie, Halina i Andrzej Imburscy, Maria i Jan Klimkowie, Maria i Stanisław Knapikowie, Maria i Leon Lesiowie, Józefa i Jan Mokrzyccy, Władysława i Kazimierz Próchnikowie, Maria i Karol Rogowie, Joanna i Józef Siwkowie, Janinia i Izydor Smosznowie, Krystyna i Kazimierz Sowowie.

Ponadto taką uroczystość obchodzili: Maria i Jan Brylowie, Halina i Tadeusz Cebulowie, Alicja i Henryk Dąbrowscy, Janina i Eugeniusz Iwańcowie, Maria i Stanisław Starzykowie, Irena i Zygmunt Winkowie. Niepowtarzalną atmosferę umilił program artystyczny zaprezentowany przez recytatorów z Domu Kultury i zespół „Gromy”. Tradycją stało się, że za zdrowie jubilatów wzniesiono lampkę szampana i odśpiewano „sto lat”. Gratulujemy wszystkim jubilatom, życząc doczekania kolejnych jubileuszy.

Andrzej Jagoda

Skip to content