Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Znakomite walki tuchowskich judoków

W dniach 04-05.09.2021 r. tuchowscy judocy uczestniczyli w bardzo mocno obsadzonym Turnieju Międzynarodowym Cracow Judo Open. W zawodach uczestniczyło 749 zawodników z 98 klubów z 15 państw (zawodnicy zagraniczni to 44% wszystkich uczestników). Najlepsze wyniki uzyskało dwóch zawodników trenera Marka Srebro rywalizujących w kategorii juniorów młodszych (rocznik 2004-2005).

Filip Wantuch – w wadze do 73 kg rywalizował z 23 zawodnikami, zdobywając brązowy medal. Pokonał kolejno – Piotra Chwistka z Wrocławia, następnie czeskiego zawodnika Martina Pancera. W trzecim pojedynku uległ późniejszemu zwycięzcy tej kategorii, którym był Marcin Guszczin z Gdynii. W walce o „brąz” pokonał wrocławskiego zawodnika Mateusza Sawickiego.

Jan Dziga – w wadze do 66 kg, w której startowało 27 zawodników stoczył 5 pojedynków. Wygrał kolejno z Niemcem Lukasem Peneunem, Pawłem Plutą z Krakowa, Czechem Filipem Otevpelem. W walce półfinałowej pokonał zawodnika Filipa Jakubowskiego z Rzeszowa. W finale przegrywa z Czechem Jiri Landovskim zdobywając srebrny medal.

Gratulujemy świetnego występu!

Skip to content