Znowu zabrakło doświadczenia

Niedzielny daleki wyjazd piłkarzy ręcznych Sokoła MOSiR Tuchów do Libiąża nie okazał się owocny w punkty. Szczypiorniści trenera Moździerza ulegli zespołowi PMOS Libiąż 37:30 (17:10).

Na końcowy wynik tuchowian wpłynęła głownie pierwsza, przespana połowa meczu, w której obrona nie mogła w zupełności poradzić sobie z atakiem gospodarzy. Druga odsłona – zakończona remisem – była zdecydowanie lepsza. Przez pierwsze 15 min. drugiej części przyjezdni odrabiali straty, a w 47 minucie na tablicy widniał wynik 25:23. Brak doświadczenia jednak zrobił swoje. Grający w znacznej przewadze zawodnicy Sokoła nie potrafili sobie poradzić z przerzedzoną obroną gospodarzy. Przestrzelony karny oraz stracone w przewadze bramki przesądziły o ostatecznym wyniku spotkania. Samo spotkanie było dość brutalnym widowiskiem, nie zabrakło kar, zwłaszcza dla gospodarzy (łącznie 5 i czerwona kartka). Kontuzji nadgarstka nabawił się tuchowski bombardier Mateusz Kras, który zdołał zagrać tylko kilkanaście minut. Były także błędy sędziów, a właściwie jednego. Więc w sumie był to nerwowy mecz. Pocieszający jest jednak fakt, że na obcym terenie zdołaliśmy prowadzić równorzędną walkę z przeciwnikiem zdecydowanie bardziej doświadczonym. Nareszcie wychodziły nam schematy ćwiczone na treningach, z czego padło około 10 bramek. Teraz musimy popracować nad grą w obronie i w bramce, bo to jeszcze nie funkcjonuje u nas tak jak powinno – komentuje kapitan Sokoła Filip Bianche.

Bramki dla Sokoła:
Bianche – 10, Głąb – 5, Zając – 5, Grzebień – 3, Kowalski – 3, Nosek – 2, Starzyk – 2

Sokół MOSiR Tuchów: Mężyk, Baran – Głąb, Zając, Starzyk, Grzebień, Bianche, Kowalski, Nosek, Kras

Należy również dodać że tuchowski zespół, który debiutuje w lidze składa się w większości z juniorów, którzy pierwszy raz mogą grać na takim szczeblu rozgrywek. Sokół MOSiR Tuchów pod względem średniej wieku zawodników jest najmłodszym (ale i najmniej doświadczonym) klubem rozgrywek.
Najbliższy, derbowy mecz Sokoła na własnej hali z MKS MPEC PM/STKSPR Control Process Tarnów rozegrany będzie 25 marca. Już teraz zapraszamy.