Zwycięskie derby

W ubiegłą niedzielę w derbowym pojedynku małopolskiej ligi juniora w piłce ręcznej na własnej hali miejscowy „Sokół” MOSiR Tuchów podejmował zespół LUKS Skrzyszów. Derbowe pojedynki rządzą się swoimi prawami, o czym przekonali się licznie zgromadzeni kibice w tuchowskiej hali.

Gospodarze wygrali spotkanie 36-31 (20-14), jednak zacięta walka o wygraną toczyła się przez całe 60 minut, o czym śmiało może świadczyć fakt, że zarówno goście jak i gospodarze często grali w osłabieniu z powodu licznych kar i czerwonych kartek. Po przerwie LUKS Skrzyszów mógł pokusić się o wyrównanie, gdyż gospodarze w pewnym momencie grali tylko 3 zawodnikami w polu. Mimo tego tuchowianom udało się utrzymać korzystny rezultat kilkubramkowej przewagi, który dowieźli do 60 minuty. Znaczny wkład w to zwycięstwo mieli również bramkarze „Sokoła”, a zwłaszcza wracający świeżo po kontuzji kostki K.Uchwat.
Jest to drugie zwycięstwo tuchowskiego zespołu, po którym zajmują aktualnie 5 miejsce w tabeli.
Kolejnym przeciwnikiem „Sokoła” będzie utytułowany zespół „Siódemki” Chełmek. Mecz odbędize się w hali tuchowskigo MOSiR-u w najbliższy piątek o godzinie 18:30.
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej na to spotkanie.