Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zwycięstwo liderek na inaugurację PALS

Od zwycięstwa nad drużyną MKS Gromnik drużyna siatkarska UKS Lider MOSiR Tuchów rozpoczęła zmagania sportowe w IV edycji Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet.

4 listopada w hali sportowej w Gromniku odbył się mecz inaugurujący I kolejkę IV edycji PALS. Początek spotkania należał do gospodarzy. Gromniczanki wykorzystały atut własnego boiska, mocne zagrywki, poparte dobrą grą w obronie pozwoliły im wygrać I seta. II i III odsłona meczu to już dominacja liderek, które zdecydowanie poprawiły przyjęcie zagrywki i własny serwis. Dobra gra w obronie, poparta skutecznymi atakami pozwoliła na kontrolę sytuacji na boisku i wygranie dwóch kolejnych setów. Wysoko wygrany III set uśpił czujność zawodniczek z UKS Lider, które chyba jednak zbyt szybko uwierzyły w końcowy sukces. Po raz kolejny okazało się jak ważna jest koncentracja w siatkówce. Chwilowy przestój liderek zawodniczki z Gromnika wykorzystały wygrywając IV seta. Początek decydującego seta należał do siatkarek z Gromnika, jednak zespół z Tuchowa jeszcze przed zmianą stron doprowadził do wyrównania. Druga faza tie-breaku dla przyjezdnych, które odskoczyły na kilka „oczek”. Pomimo walecznej postawy zawodniczek z MKS Gromnik, liderki doprowadziły do zwycięstwa i cieszyły się z pierwszego sukcesu w lidze.

Należy podkreślić wysoki poziom spotkania. Na słowa pochwały zasłużyły obydwa zespoły. Zawodniczki z Gromnika przeważały w elemencie zagrywki i gry w polu. Liderki dominowały w skutecznym ataku i w grze „na siatce”. Podziękowania należą się licznej grupie zawodniczek rezerwowych UKS Lider, których głośny doping spowodował, że sportsmenki z Tuchowa czuły się jak u siebie. Pierwszy mecz pokazał jak zacięte i emocjonujące spotkania będą w tej edycji PALS.

MKS GROMNIK vs UKS LIDER Tuchów 2-3 (25-19, 21-25, 12-25, 25-21, 13-25).

Skip to content