Zwycięstwo Rafała Schabowskiego

2 marca na obiekcie klubu Czarni Bytom odbyła się I Eliminacja Juniorów Młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (mistrzostw Polski), w której uczestniczyli najlepsi zawodnicy tej kategorii wiekowej regionu śląskiego z województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Nie zawiódł tuchowski judoka, członek kadry narodowej Rafał Schabowski, który wygrał wszystkie swoje trzy walki przed czasem, zajmując w kategorii +90 kg pierwsze miejsce.

Jego koledzy w swoich kategoriach uplasowali się na czwartym miejscu Jakub Poręba i na siódmym Hubert Starzyk.
Za trzy tygodnie w Bytomiu II Eliminacja i wtedy okaże się który z zawodników wywalczy udział w Ogólnopolskiego Olimpiadzie Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w Kielcach.

Informowaliśmy o wywalczonych 8 medalach przez tuchowskich judoków w I International Judo League rozegranych w Krakowie.
II rzut tej ligi odbył się 2.03.2019r. w Jaśle. Złote medale wywalczyli: Tomasz Dziga, Nina Potok, Natasza Potok. Srebrne : Kamil Sterkowicz, Jan Dziga, Filip Wantuch. Brązowe: Hubert Poręba.