Zwycięstwo Tuchovii

IV-ligowy zespół Tuchovii odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem 3 punkty zdobyli w meczu z Huraganem Waksmund. Tuchovia wygrała 3 : 0 (0 : 0). Należy zauważyć, że goście od 43 minuty grali w 10 po czerwonej kartce za kopnięcie rywala bez piłki. Bramki zdobyli: Ustjanowski 65 i 87 min. oraz Nalepka 90 min. Więcej ..

Tuchovia Tuchów – Huragan Waksmund 3-0 (0-0)
1-0 Ustijanowski 65, 2-0 Ustijanowski 87, 3-0 Nalepka 90. Sędziował Rafał Dobrowolski z Chrzanowa. Żółte kartki: Kotlarz, Gawron, Stec – Płonka. Czerwona – Worwa (43. – kopnięcie rywala bez piłki). Widzów 250.

Tuchovia: Żydowski 5 – Kotlarz 5, Różycki 5, Grzebień 5, Gawron 5 – Stec 6, Ustijanowski 7, Hudyka 4 (65 Nalepka), Okaz 6 (89 Bobak) – Gierałt 6 (80 Sikora), Kozioł 4 (46 Salwa 6)

Huragan: Okręglak 3 – Siuta 3, Anioł 4, Worwa 0, Płonka 3 – Strama 3 (70 Staszel), Gałdyn 4, Grela 4, Strączek 4 – Klamerus (40 Krzystyniak 4), Zagata 3.

Kibice gospodarzy obawiali się, że brak w składzie Jacka Ropskiego wpłynie negatywnie na poczynania miejscowych. Obawy okazały się płonne. W pierwszej połowie czerwoną kartkę zobaczył Worwa, który stojąc bez piłki stanął na biodrze Kotlarza. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Animusz Tuchovii przyniósł efekty. W 65 min Gierałt podał do wbiegającego w pole karne Ustijanowskiego i było 1-0. W kolejnych minutach gospodarze cofnęli się. Mimo ataków gości padły następne gole dla Tuchovii. W 87 min Sikora ładnie zagrał do Ustijanowskiego, który bez problemu pokonał Okręglaka. W 90 min pięknym lobem z 25 m Nalepka pokonał golkipera z Waksmundu, ustalając wynik meczu.