Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

11 listopada w Warszawie

11 listopada w Warszawie odbyły się głównie uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta odprawa wart. W ramach akcji „Niepodległa do hymnu” uczestnicy obchodów odśpiewali hymn państwowy.

Po uroczystości Prezydent RP złożył wieniec przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (przy placu Marszałka Piłsudskiego). O godz. 15 rozpoczął się wspólny Biało-Czerwony Marsz pod hasłem „Dla Ciebie Polsko”, organizowany pod patronatem narodowym prezydenta Andrzeja Dudy z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Dziękuję za tę piękną uroczystość. Dziękuję, że posłuchali Państwo apelu – przyszliście z biało-czerwonymi sztandarami, jest las biało-czerwonych flag. Dziękuję, że w tak niesamowity sposób możemy oddać hołd tym, którym zawdzięczamy wolną, niepodległą, suwerenną Polskę … Jestem przekonany, że pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego z nas – powiedział w swoim wystąpieniu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Fotorelacja: Krzysztof Jasiński

Skip to content