Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

16 630 EURO dla Gminy Tuchów

Miło nam poinformować, że Gmina Tuchów otrzymała 16 630 euro na realizację projektu pn. „W wartościach solidaryzmu, integracji i dialogu potencjał i siła Unii Europejskiej”. Projekt otrzymał dofinansowanie z Komisji Europejskiej w wyniku konkursu grantowego przeprowadzonego w ramach programu Europa dla Obywateli – 2.1 Town Twinning.

Realizacja projektu odbędzie się w dniach 2 do 5 sierpnia 2019 r. w ramach Międzynarodowego Spotkania Miast Bliźniaczych Tuchów 2019 oraz podczas Międzynarodowego Festiwalu Wina TUCHOVINIFEST.

To duże wyróżnienie dla Gminy Tuchów, jesteśmy jednym z 11 miast z Polski i 134 europejskich miast, które otrzymały dofinansowanie. Cieszymy się również, że Komisja Europejska po raz 10 udzieliła dofinansowania Gminie Tuchów. To oznacza, że realizowane przez nas projekty wzmacniają więzi międzynarodowe, solidaryzm, utrwalają przyjaźń, wskazują na wagę tożsamości narodowych, kulturę oraz bezpieczeństwo i pokój, tak bardzo nam potrzebne w każdym z państw i w całej Unii Europejskiej – podkreśla Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Skip to content