Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

27. Finał WOŚP w Tuchowie

Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia 2019 r. 27. Finał WOŚP w Tuchowie. W tym roku gramy pod hasłem „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”.

Celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności. Są to placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Obecnie w Polsce jest blisko 50 takich szpitali, a swoim zasięgiem obejmują teren całego kraju. Bardzo ważne jest, by w szpitale te wyposażone były w nowoczesny, spełniający najwyższe standardy sprzęt i aparaturę, W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Sztab WOŚP w Tuchowie będzie miał swoją siedzibę w Domu Kultury w Tuchowie. Wolontariusze z tuchowskiego sztabu, oznakowani indywidualnymi identyfikatorami, ze skarbonkami prowadzić będą akcję zbiórki pieniędzy na terenie miasta i gminy. Kwesta rozpocznie się o godz. 8:00 i potrwa do godz. 16:00.

O godz. 17:00 w Domu Kultury w Tuchowie prowadzona będzie licytacja gadżetów WOŚP oraz ofiarowanych przez darczyńców przedmiotów.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Fundacji WOŚP:
„W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii”.

Wszystkim, którzy włączą się w tę akcję dziękujemy za życzliwość i zrozumienie oraz wsparcie.

Organizatorzy
Sztabu WOŚP w Tuchowie

Skip to content