Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

29. edycja Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową

W niepowtarzalnej scenerii utworzonej z tysiąca tradycyjnych i współczesnych pisanek, palm słupowych i rosochatych, palety wiosennych, wielobarwnych, bibułowych kwiatów, pająków, maślanych baranków, tradycyjnych kołaczy oraz stoisk i stołów wielkanocnych, w dniu 24 marca 2018 r. o godz. 12.30 w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie odbyło się zakończenie 29. Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy.

Do udziału w Konkursie, którego głównym celem jest podtrzymywanie, kultywowanie ludowych tradycji pisankarskich oraz tworzenie plastyki obrzędowej Świąt Wielkanocnych zgłosiło się ponad 300 twórców ludowych (dzieci, młodzież i dorośli) z regionu tarnowskiego – powiaty: dąbrowski, brzeski, tarnowski (ziemski i grodzki) oraz z powiatów: gorlickiego, krakowskiego, nowosądeckiego, mieleckiego.

Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców znaleźli się mieszkańcy Tuchowa.

  • w kategorii pisanka tradycyjna I miejsca zdobyli: Zofia Geszejter-Karwat i Lubosz Karwat, a II miejsce zdobył Robert Karwat
  • w kategorii pisanka tradycyjna i współczesna I miejsce zdobyła Miłosława Strzelczyk
  • w kategorii pisanka tradycyjna – dzieci II miejsce zdobyli: Ronja Karwat–Szych i Julian Karwat, a wyróżnienie otrzymał Szymon Koncewicz.
  • w kategorii pisanka tradycyjna – młodzież I miejsce zdobyła Karolina Karwat, a II miejsce zdobył Bogusz Karwat.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

fot. Paweł Topolski

Protokół jury – kliknij, aby przeczytać.

Skip to content