Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

II Szkolny Konkurs Recytatorski im. Kazimierza Karwata

W poniedziałek 26 marca w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej w Tuchowie odbył się II Szkolny Konkurs Poezji im. Kazimierza Karwata. Konkurs był przeznaczony dla gimnazjalistów oraz uczniów klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej.

W zmaganiach poetyckich wzięło udział 12 recytatorów. Decyzją jury, w skład którego wchodzili: Miłosława Strzelczyk, Stanisław Jaworski, s. Krystyna Piwowar oraz Beata Kielawa zwyciężyła Oliwia Ligęza z kl. 7b. Drugie miejsce zdobyła Patrycja Barnaś z kl. 3, a trzecie Martyna Sobczyk kl. 2c. Jury postanowiło wyróżnić również Emilię Wójcik z klasy 3b.

Nagrody w postaci książek ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Tuchowie. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział oraz dyplomy za poszczególne miejsca i wyróżnienie. Dyrektor szkoły Józef Wzorek przyznał Nagrodę Dyrektora uczennicy klasy 3a Marcelinie Martuś.

Gościem specjalnym konkursy była Zofia Geszejter-Karwat, której gratulujemy zwycięstwa w 29. Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Pani Zofia podzieliła się z nami swoją radością, że promujemy poezję laureatów konkursów literackich Liberum Arbitrium.

Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, zaproszonym gościom, szanownemu jury, dyrektorowi i Radzie Rodziców.

Anna Stanuch- Madej
Katarzyna Krupa

Skip to content