Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

5. edycja 3Maj się Zdrów Festival za nami!

Im bliżej finału tym bardziej gorąca atmosfera. Systematycznie narastały emocje podczas kolejnych imprez, odbywających się w ramach tegorocznej edycji festiwalu pod hasłem maj-muzyka-medycyna.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację! fot. Maciej Maziarka

Organizatorzy zaserwowali szeroki wachlarz recept na zdrowy i aktywy styl życia. Nie zabrakło zróżnicowanej dawki muzycznych klimatów od rocka przez pop, blues po rap.

Amatorzy rekreacji i aktywnego stylu życia spotkali się w Wierzchosławicach. Tam odbywały się turnieje siatkówki plażowej i tenisa ziemnego. Ponadto zorganizowano zajęcia z zakresu doskonalenia techniki nordic walking, można było także spróbować swoich sił na dynamicznych szczudłach.

Targom edukacyjnym miejscowych szkół towarzyszyły degustacja zdrowej żywności i pokazy umiejętności adeptów gastronomii. W konkursach odkrywano smaki niektórych warzyw czy owoców. Był też pokaz pierwszej pomocy i warsztaty, na których można było zdobyć podstawowe umiejętności w tym zakresie. Festiwalowi goście mogli ponadto wykonać podstawowe badania diagnostyczne, na które często brakuje czasu w codziennym zabieganiu.

W części muzycznej wystąpili laureaci tegorocznych konkursów 3MAJ SIĘ ZDRÓW. Zaprezentowała się grupa Ostatni w Raju, która zwyciężyła w kategorii rock i zespół Hideaway, który wygrał kategorię pop. Laureaci otrzymali puchary 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIWAL oraz nagrody pieniężne w wysokości 700 zł. Następnie można było podsłuchać tarnowskiej grupy Wasabi, która zwyciężyła w marcowym wydaniu konkursu „Megafon” w Radiu Kraków. Po nich swoją znakomitą kombinację bluesa, funku i soulu zaprezentował wrocławski Hoodoo Band. Największe emocje wzbudził jednak występ Grubsona z zespołem. Koncert, który wypełnił tuchowski rynek publicznością okazał się wielkoformatowym show, prócz muzyki w umiejętny sposób wykorzystującym też moc świateł. Artysta ujął publiczność umiejętnością kontaktu i pozytywnym przekazem prezentowanego materiału. Tańczący tłum głośno odśpiewywał pełne humoru i dystansu do świata teksty.

V festiwal 3Maj Się Zdrów zorganizowały: Centrum Zdrowia Tuchów, Fundacja Zdrowym Być, Dom Kultury w Tuchowie i Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach.

Partnerami organizacyjnymi były: Radio RDN Małopolska, Temi, Malta Służba Medyczna i Transport Medyczny MKTS Tarnów.

Imprezie patronowały: Gazeta Krakowska, TVP Kraków, Kurier Tuchowski, TarnowskaTV, NocyTarnów, Tarnowskie.info, Tarnów.net, Tarnów.in, Miasto i Ludzie, Tuchów warto zobaczyć.

Skip to content