Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Alfa Siedliska z certyfikatem PZPN!

Dzisiaj, 29 listopada 2019 Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił listę szkółek piłkarskich, które uzyskały certyfikaty. Alfa Siedliska znalazła się wśród wyróżnionych klubów i otrzymała certyfikat do 30.06.2021 roku. Na 1197 zgłoszonych szkółek piłkarskich certyfikat przyznano 694 szkółkom na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym.

Dodajmy, że oprócz klubów z Tarnowa w naszej okolicy certyfikację pozytywnie zakończyły tylko: LUKS Skrzyszów, KS Koszyce Wielkie, czy Akademia Piłkarska „ENGLISH FOOTBALL” Zakliczyn.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

Każda ze szkółek, które pomyślnie przeszły weryfikację i w konsekwencji zostały odznaczone certyfikatami, otrzyma od Polskiego Związku Piłki Nożnej bezpośrednią wiadomość ze szczegółowymi wytycznymi co do dalszych kroków.

Skip to content