Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ALFAbet 2018

ALFAbet 2018, czyli podsumowanie wydarzeń 2018 roku w klubie sportowym Alfa Siedliska. Za nami rok pełen pracy i wydarzeń w Alfie Siedliska. Zakończenie roku to tradycyjnie czas podsumowań, a także refleksji nad mijającymi 365 dniami. Zapraszamy do krótkiej lektury.

A jak ALFA SIEDLISKA. Podsumowanie wydarzeń sportowych i organizacyjnych w 2018 roku dotyczy właśnie tego klubu z gminy Tuchów. Był to bogaty w wydarzenia rok dla Alfy Siedliska.

B jak BIELKO. Firma z Tuchowa objęła patronatem utworzoną w 2018 roku Szkółkę Piłkarską Alfy Siedliska. Dzięki Katarzynie i Jarosławowi Bielakom wszyscy wychowankowie otrzymali kompletne stroje sportowe, podobnie jak trenerzy. Oprócz wsparcia finansowego zawsze wspierali klub radami i pomysłami.

C jak CIEKAWA AKCJA. Bo taką właśnie akcję w internecie zorganizowali juniorzy starsi Alfy Siedliska. Postanowili pomóc w promocji stowarzyszenia, a dokładniej FanPage’a na portalu społecznościowym Facebook. Dzięki ich aktywnej postawie profil klubu śledzi codziennie ponad 650 osób i liczba ta stale rośnie.

D jak DOTACJE. Organizacja pozarządowa, jaką jest stowarzyszenie Alfa Siedliska nie prowadzi działalności gospodarczej. Dlatego też głównym źródłem przychodów stowarzyszenia są składki członkowskie oraz dotacje z Gminy Tuchów, Rady Sołeckiej w Siedliskach oraz organów administracji rządowej, czy fundacji. W roku 2018 Alfa Siedliska otrzymała 21 530 zł z budżetu Gminy Tuchów, 6 000 zł z budżetu Rady Sołeckiej oraz 10 000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

E jak ENTUZJAZM. Bez entuzjazmu, optymizmu, pasji i animuszu nie zrealizowano by zbyt wiele w siedliskim klubie. Te cechy ludzi zaangażowanych w działalność społeczną napędzają do pracy i dodają energii.

F jak FUTBOL. Piłka nożna to jedyna sekcja klubu, która funkcjonowała w 2018 roku. Oczywiście marzy się nam, aby rozwijać swoją działalność. Może więc w przyszłości będzie tenis stołowy?

G jak GADŻETY KLUBOWE. To nieodzowny element każdego klubu piłkarskiego. W 2018 roku Alfa Siedliska wykonała szaliki klubowe, workoplecaki, smycze, karty piłkarzy, zdjęcia indywidualne i grupowe oraz kalendarz.

H jak HISTORIA. Klub z Siedlisk myśli o przyszłości i rozwoju. Ale nie zaniedbuje także przeszłości. Dlatego też założona została strona internetowa www.alfasiedliska.pl, na której stopniowo uzupełniane były informacje o działalności w poprzednich latach.

I jak INFRASTRUKTURA. W minionym roku sporo zrobiono w kwestii poprawy infrastruktury klubu. Dokonano rozbiórki starego barakowozu, który stanowił magazyn gospodarczo-sportowy. W jego miejsce zakupiono nowy garaż na sprzęt, a także cztery kosze i jeden kontener na śmieci. Usunięto 3 słupy teleinformatyczne, które znajdowały się tuż przy boisku i zagrażały bezpieczeństwu na stadionie. Ponadto rozpoczęto prace związane z budową małego boiska treningowego za trybunami. W tym celu wyrównano już teren i posiano trawę. Zmodernizowano także chodnik przy trybunach, tzn. wykonano brakujące odcinki z kostki brukowej. Podjęto także kroki, mające na celu powiększenie terenu klubu sportowego poprzez nieodpłatne przejęcie dwóch przylegających działek od Agencji Nieruchomości Rolnych. Dodatkowo opracowano plan zagospodarowania tego obszaru.

J jak JUNIORZY STARSI. Drużyna została powołana w lipcu 2018 roku i wzięła udział w rozgrywkach tarnowskiej II ligi okręgowej w rundzie jesiennej. Zawodnicy zespołu to przyszłość i radość naszego klubu – podobnie jak dzieci ze szkółki piłkarskiej.

K jak KALENDARZ. Dzięki licznym sponsorom udało się wydać kalendarz klubowy na rok 2018, który oprócz sponsorów promował klubu tarnowskiej Klasy B. Pod koniec 2018 roku wydany został także kalendarz na rok 2019 z prezentacją wszystkich piłkarzy klubu: od skrzatów do seniorów.

L jak LIGA. W rozgrywkach w 2018 roku uczestniczyli seniorzy, juniorzy starsi oraz orliki Alfy Siedliska. Seniorzy występowali w tarnowskiej Klasie B i zajmują tam 10 lokatę, juniorzy starsi rozgrywali mecze w II lidze okręgowej i po rundzie jesiennej zajmują 8 miejsce, natomiast orliki wzięły udział w Lidze Małych Orłów i awansowali do finałów tych rozgrywek.

M jak MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI. To właśnie dzięki temu urzędowi administracji rządowej klub z Siedlisk mógł się rozwijać w 2018 roku. Dotacja w wysokości 10 000 zł była bardzo ważnym „zastrzykiem” finansowym, który wsparł utworzenie przy Alfie Siedliska szkółki piłkarskiej. Wniosek został opracowany do Programu Klub 2018 i obejmował sfinansowanie zakupu sprzętu oraz wynagrodzenia trenera.

N jak NOWE TWARZE. Alfa Siedliska zmienia się także kadrowo, zwłaszcza drużyna seniorów. W celu poprawy wyników sportowych konieczne jest ciągłe odmładzanie i wzmacnianie zespołu. Dlatego w 2018 roku nie zabrakło nowych piłkarzy. Byli nimi: Zbigniew Kuraś, Emil Witek, Adrian Pacana, Krzysztof Leszkiewicz, Marcin Wantuch, czy Sebastian Włodek. Do klubu powrócili również Kamil Nowak, Grzegorz Bajorek i Paweł Gniadek.

O jak ORGANIZACJA. W skład stowarzyszenia Alfa Siedliska wchodzi zarząd klubu, komisja rewizyjna oraz jego członkowie. Bez żadnego z tych organów klub nie mógłby funkcjonować. Dlatego tak ważny jest szacunek wszystkich osób w klubie do siebie nawzajem. Jeszcze wiele jest do zrobienia w tym zakresie, ale ziarno zostało zasiane…

P jak PIŁKARZE. Nieodzowny i podstawowy element piłki nożnej i klubu sportowego. To dzięki nim klub istnieje oraz dla nich zarząd klubu prowadzi swoją działalność. W Alfie Siedliska trenuje obecnie około 100 piłkarzy, w tym 12 skrzatów, 14 żaków, 25 orlików i młodzików, 22 juniorów oraz 24 seniorów. To olbrzymi potencjał, spore wyzwanie i odpowiedzialność, ale także dużo radości.

R jak RADOŚĆ Z GRY. Takie hasło przyświecało w roku 2018 trenerom i wychowankom Szkółki Piłkarskiej Alfa Siedliska. I nie da się ukryć, że realizowano je zarówno na treningach, jak i na meczach oraz turniejach. Nie ważny był wynik, lecz dobra zabawa. Nawet najbardziej ambitny zawodnik potrafił z uśmiechem na twarzy pogodzić się z porażką. Tak trzymać!

S jak SZKÓŁKA PIŁKARSKA ALFA SIEDLISKA. To największy projekt, jaki klub z Siedlisk realizował w 2018 roku. Właśnie w tym roku w maju została utworzona szkółka. Do szkółki należało 51 dzieci, w tym dwie dziewczyny. Trenowaniem dzieci zajmowało się dwóch trenerów. Ważną rolę w akademiach i szkółkach piłkarskich odgrywają rodzice. Nie inaczej jest w Alfie. To ich zaufanie do trenerów zaowocowało zapisaniem swoich dzieci do Alfy Siedliska. Dzięki wytrwałości i systematyczności rodziców dzieci regularnie uczęszczały na zajęcia i trenerzy mogli się cieszyć bardzo wysoką frekwencją.

T jak TRENERZY. We współczesnych realiach klub sportowy bez trenera nie może funkcjonować. W Alfie Siedliska zajęcia treningowe w 2018 roku prowadziło trzech trenerów: Grzegorz Bajorek (szkółka piłkarska, UEFA B), Krzysztof Bień (seniorzy, UEFA B) i Jarosław Mirek (szkółka piłkarska i juniorzy starsi, UEFA GRASSROOTS C).

U jak UDOSKONALAĆ. Cała aktywność i energia były skierowane na udoskonalanie zarówno umiejętności piłkarskich, jak i sposobu działalności klubu. Najlepiej, aby efekty tych starań obiektywnie ocenili sami czytelnicy.

W jak WSPÓŁPRACA. Bez niej nie ma dobrze działającego stowarzyszenia, czy klubu. Czy w Siedliskach udawało się współpracować w 2018 roku? Na pewno zrobiono krok do przodu. Nawiązano współpracę z różnymi podmiotami: z prywatnymi przedsiębiorcami, mediami i urzędami. Zaowocowało to m.in. pozyskaniem sponsorów, dotacji, partnerów medialnych a także patrona Szkółki Piłkarskiej Alfa Siedliska. Dzięki współpracy zrobiono wiele pożytecznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych piłkarzy. Efekty współdziałania widać także na stadionie i w jego otoczeniu. Oby tak dalej.

Z jak ZARZĄD KLUBU. Od 2018 roku zmienił się skład zarządu klubu. Tworzą go: Adam Kucharzyk – prezes, Seweryn Nowak – zastępca, Marek Jagiełło – skarbnik, Piotr Sarlej – sekretarz oraz Paweł Gniadek – członek zarządu. Komisję rewizyjną tworzyli: Wiesław Gieracki – przewodniczący oraz Kamil Iwaniec i Wojciech Jurek – członkowie komisji. Ciężka, społeczna praca wymagała od wymienionych osób wielu poświęceń, a nierzadko także zaangażowania finansowego. Bez wątpienia największy wkład w organizację stowarzyszenia miał prezes Adam Kucharzyk, na barkach którego spoczywało najwięcej obowiązków.

Zarząd klubu dziękuje wszystkim, którzy w 2018 roku pomogli stowarzyszeniu Alfa Siedliska w realizacji swoich celów statutowych. Do siego 2019 roku!

Skip to content