Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Anna Wąs w eliminacjach wojewódzkich OTWP

Znakomite wiadomości dotarły do nas w dniu 1 kwietnia, kiedy odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Podobnie jak we wcześniejszych etapach uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe, a zmagania rozpoczęli od rozwiązania testu składającego się z 28 pytań. Po pierwszym etapie do kolejnego awansowały z każdej grupy osoby z trzema najlepszymi wynikami. Najlepiej test w grupie gimnazjalnej napisała Anna Wąs udzielając 27 prawidłowych odpowiedzi. W części ustnej ponownie pokazała klasę zdobywając 9 punktów na 9 możliwych do zdobycia. O tym jak zacięta była rywalizacja w tej grupie świadczy fakt, że drugi uczestnik również otrzymał 9 punktów za część ustną, jednak zgodnie z regulaminem o ostatecznej kolejności zadecydowała ilość punktów z części pisemnej. W sumie w eliminacjach powiatowych OTWP z gminy Tuchów uczestniczyło 6 reprezentantów.

Wśród 9 uczestników części ustnej znalazł się także drugi reprezentant gminy Tuchów – Wojciech Kras z Dąbrówki Tuchowskiej. Pozostali nasi reprezentanci zakończyli swój udział na pierwszym etapie, zdobywając jednak doświadczenie, które powinno owocować w kolejnych edycjach OTWP.

Ostateczne wyniki, które podała komisja pracująca w składzie: druh Andrzej Witek – przewodniczący, kpt. Maciej Kwaśny – sekretarz i druhna Ewelina Stefańska – członek, w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco:

Grupa I. (szkoła podstawowa)
Rozalia Cisoń (gmina Wierzchosławice) – 26 pkt
Wojciech Kras (gmina Tuchów) – 25 pkt.
Hubert Olszówka (gmina Tarnów) – 23 pkt.

Grupa II. (gimnazjum)
Anna Wąs (gmina Tuchów)– 36 pkt (27/28 test + 9/9 ustny)
Dawid Abramowicz (gmina Pleśna) – 34 pkt (25/28 + 9/9)
Bartosz Filipak (gmina Szerzyny)–28 pkt (25/28 + 3/9)

Grupa III. (szkoła ponadgimnazjalna)
Kamil Podraza (gmina Ryglice) – 35 pkt.
Grzegorz Słowik (gmina Gromnik) – 29 pkt.
Dawid Białas (gmina Tarnów) – 23 pkt.

Zdobywcy pierwszych miejsc w każdej z grup, będą reprezentować powiat tarnowski w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się 30 kwietnia 2016r. w Kampusie Wielickim ul. Marszałka J. Piłsudskiego 105 w Wieliczce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a za Anię mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Skip to content