Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Apel strażaków: prosimy o ostrożność!

Chociaż tegoroczny październik rozpieszcza nas piękną i słoneczną pogodą, zachęcającą do wędrówek i spacerów, także po okolicznych lasach, prosimy jednak o ostrożność i rozwagę. Pomimo różnicy temperatur i porannej rosy, a także mgieł, roślinność jest bardzo wysuszona i wystarczy niewielka iskra, by doszło do pożaru.

Wczorajszy bardzo groźny pożar lasu w Lubaszowej, o którym szerzej na http://www.osptuchow.pl/osp/wordpress/?p=7159#more-7159 jest tego najlepszym przykładem.

Tak też było w przypadku piątkowego (12.10) zdarzenia w Tuchowie, przy ul. Chopina, gdzie iskra spod kół przejeżdżającego pociągu spowodowała zapalenie się suchej roślinności składowanej przy nasypie kolejowym.

To już kolejny w ostatnich dniach pożar lasu w naszych okolicach. W miniony piątek (12.10) do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Swoszowa. Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającego pożar udało się szybko opanować i ugasić. Do zdarzeń związanych z pożarami łąk i nieużytków wyjeżdżali w ostatnich dniach także strażacy z Rudki i Zbylitowskiej Góry.

Skip to content