Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Bardzo dobre występy naszych biegaczy

Bogaty w wydarzenia weekend mieli nasi biegacze z Burzyna, którzy wystartowali zarówno w Wierzchosławicach, jak i Krynicy. Starty te okraszone zostały sukcesami.

W sobotę, 12 września przy słonecznej pogodzie w Wierzchosławicach odbył się ekologiczny piknik rodzinny oraz imprezy sportowe z nim związane tj. zawody nordic walking na 5 km oraz „Zielona Wierzchosławicka Dycha”, czyli bieg na 10 km. Całość odbywała się na terenie lasów wierzchosławickich, a dokładnie na leśnej ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej. Wśród prawie 160 biegaczy zgromadzonych na starcie mieliśmy również swojego przedstawiciela, a był nim Jarosław Makowiec.
Dystans 10 km pokonał w 37 min i 47 sek., tym samym wygrywając cały bieg i wyprzedzając zaledwie o 2 sekundy drugiego zawodnika na mecie. Było to cenne zwycięstwo, ponieważ walka toczyła się do ostatnich metrów i o zwycięstwie zadecydował finisz sprinterski. Jak się okazało to właśnie reprezentant LKS Burzyn rozegrał te ostatnie metry lepiej od swojego przeciwnika z Rzeszowa.

– Cały bieg starałem się kontrolować tempo i próbować zmęczyć przeciwników, stąd też moje szarpnięcia w tempie. Zawodnik z Rzeszowa wytrzymał moje zrywy i dobiegł do mnie na 7 km, prowadził bieg, jednakże nie pozwoliłem mu odbiec na dystans dłuższy niż 10-15 m, aby na końcu mocno zaatakować, co się też udało, bo nie wytrzymał mojego finiszu na ostatnich metrach. Jestem bardzo zadowolony z dobrze rozegranej taktycznie końcówki – relacjonuje Jarek.
Jedną z nagród w biegu był „Złoty Sierp Witosa” który otrzymał właśnie nasz biegacz.

Od 11 do 13 września w Krynicy Zdrój odbyła się kolejna, szósta edycja festiwalu biegowego. Festiwal ten co roku gromadzi tysiące uczestników z Polski i wielu krajów Europy, a także świata. W ciągu 3 dni odbywa się kilkanaście konkurencji biegowych, a także konkurencje nordic walking. Dystanse, jakie mają do wyboru zawodnicy to od 300 m dla dzieci, a skończywszy na „Biegu 7 dolin”, czyli 100 km.
W tym roku również nasi zawodnicy (Robert Makowiec, Jarosław Makowiec i Przemysław Bień) wybrali się do Krynicy. Jako pierwszy w piątek rywalizację rozpoczął Jarek w biegu na dystansie 1 mili (1,6 km). Najpierw wystartował w eliminacjach, a potem w finale na 25 zawodników zajął 9 miejsce z czasem 4 min 58 sek.
Warto dodać że finał był mocno obsadzony bo aż 10 zawodników pobiegło poniżej 5 min.
Również w piątek swój pierwszy start zaplanował Robert, a był to dystans 15 km. Robert – jak relacjonuje – rozpoczął bieg spokojnie, bo trasa była wymagająca (suma przewyższeń to +360m -360m).
Robert wśród 182 zawodników, którzy ukończyli bieg zajął wysokie 8 miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało mu 2 miejsce kat. wiekowej M-40.
Warto dodać, że tę kategorię wiekową wygrał Grzegorz Czyż – zwycięzca „Biegu Burzyńskiego”. Na sobotę swój start zaplanował natomiast Przemek, który postawił sobie bardzo wysoki cel, jakim było przebiegnięcie drugiego pod względem długości dystansu w Krynicy tj. ultramaraton (64 km, suma przewyższeń wynosi +3070m -2970m). Jak się później okazało Przemek poradził sobie z tym dystansem bardzo dobrze, bo z czasem 7 h 28 min i 21 sek. zajął wysokie 18 miejsce wśród 286 zawodników, którzy ukończyli ten bieg mieszcząc się w limicie czasu.
W niedziele, po raz drugi w festiwalu wystartowali Robert i Jarek na dystansie półmaratonu tj. 21,095 km. W trakcie biegu obaj systematycznie przyspieszali i przesuwali się do przodu. Robert z czasem 1 h 20 min 38 sek. zajął 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało mu 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej (na 114 startujących zawodników). Jarek z czasem 1 h 33 min 23 sek. zajął 47 miejsce w klasyfikacji generalnej i 17 miejsce w swojej kategorii wiekowej (na 66 zawodników w tej kategorii). Półmaraton ukończyło łącznie 533 zawodników.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!