Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Grzybobranie w Jodłówce Tuchowskiej

12 września w Jodłowce Tuchowskiej odbył się XII Festyn Grzybiarski, który ma już za sobą bogatą tradycję i cieszy się sporym zainteresowaniem. Podczas festynu odbyły się liczne konkursy, zabawy, występy oraz loterie fantowe z licznymi nagrodami.

Najważniejszym punktem imprezy był konkurs grzybiarski. Mimo, że nie było sprzyjającej dla grzybiarzy pogody to udało się zebrać uczestnikom sporą ilość grzybów, które następnie oceniła i nagrodziła komisja konkursowa. Przyznano nagrodę za największego grzyba ufundowaną i wręczoną przez radnego powiatu tarnowskiego Andrzeja Słowika. Przyznano też trzy nagrody odpowiednio za największą zebraną ilość grzybów, ufundowane przez Dom Kultury w Tuchowie. Nagrody zostały wręczone przez zastępcę burmistrza Kazimierza Kurczaba.
Uczestnicy konkursu otrzymali też pamiątkowe dyplomy. Z zakupionych cegiełek rozlosowano trzy nagrody sponsorowane przez miejscowych fundatorów.
Dla miłośników sztuki w bibliotece odbyła się wystawa prac wykonanych przez miejscowe artystki. W dalszej części artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej. Zaprezentował się również zespół ATRIA z Domu Kultury w Tuchowie. Imprezie towarzyszyło sporo innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były dmuchane zamki, grill, ciasto domowego wypieku, wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Rodziców oraz różne wiejskie przysmaki. Wieczorna biesiada taneczna zakończyła się późną nocą z zespołem „Riva”.
Organizatorami festynu były: Dom Kultury w Tuchowie, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Rodziców, Biblioteka Publiczna i OSP w Jodłówce Tuchowskiej.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie przy organizacji festynu i zapraszamy za rok.


Opracowanie: Agnieszka Buzowska

Skip to content