Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Bezpłatne spotkanie szkoleniowe dla małopolskich rolników

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach wraz z Kopalnią Wapienia „Czatkowice” sp. z o. o. organizuje bezpłatne spotkanie szkoleniowe pt. „Wapnowanie — gleba i plony naturalnie lepsze”, które odbędzie się w dniu 26.02.2020 r. w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

Spotkanie szkoleniowe poświęcone będzie wpływowi wapnowania na plonowanie roślin uprawnych w zmieniających się warunkach klimatycznych. Wykład wygłosi znany rolnikom w całej Polsce prof. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na spotkaniu przedstawione zostaną  wyniki testów z nowym polskim rozsiewaczem do wapna pylistego, przeprowadzone na polach w Małopolsce. Organizatorzy przekażą ważne informacje dotyczące prawidłowego wypełniania wniosku o dotację na wapnowanie regeneracyjne gleby w ramach naboru prowadzonego przez okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze). Gościem specjalnym spotkania będzie Jarosław Kuźmiński, który przedstawi najnowsze wyniki wdrażanej od wielu lat techniki wapnowania wapnem pylistym na swoich polach w województwie dolnośląskim. Spotkanie ma charakter edukacyjny i skierowane jest przede wszystkim do środowiska rolniczego województwa Małopolskiego i Śląskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Rejestracja na stronie www.czatkowice.pl

Kliknij aby pobrać program spotkania: Program spotkania Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze

Skip to content