Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Brązowy medal Nataszy Potok w Mistrzostwach Polski!

Organizatorem finałów tegorocznej  XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych jest województwo podlaskie. Zmagania w 18 dyscyplinach rozgrywane są w okresie trzech miesięcy od marca do maja w dziesięciu miastach tego województwa. Zawody judo odbyły się w dniach 28-29.04.2022 w Białymstoku, w których udział wzięli najlepsi zawodnicy i zawodniczki rocznika 2005, 2006 oraz dodatkowo medaliści Pucharu Polski Juniorów Młodszych, którzy nie musieli startować w eliminacjach międzywojewódzkich. Łącznie uczestniczyło 108 dziewcząt i 162 chłopców reprezentujących 101 kluby z całej Polski. W gronie 11 zawodników województwa małopolskiego uczestniczących w OOM była również Natasza Potok (rocznik 2007) z MOSiR-u Tuchów, (aktualna Mistrzyni Polski Młodziczek). W finale kategorii wagowej do 44 kg startowało 5 zawodniczek, które rozegrały swoje walki systemem „każdy z każdym”.

Zawodniczka trenera Marka Srebro w swojej pierwszej walce spotkała się z Oliwią Kożuch (Czarni Bytom), przegrywając w 2 min 20 sek dogrywki, (w regulaminowym czasie walki trwającej 4 minuty był remis).

W drugiej walce pokonała przez rzut w 51 sek. Nadię Żak (KS Budowlani Sosnowiec), a następnie przegrała przez waza-ari z Aleksandrą Sznajder (MKS Juvenia Wrocław). W czwartym pojedynku pokonała Roksanę Czerwińską (UKS Judo FC Warszawa) przez waza-ari i zdobyła medal brązowy. Łącznie zawodnicy z Małopolski wywalczyli dwa medale.

Gratulujemy Nataszy kolejnego medalu Mistrzostw Polski, oczekujemy i życzymy dalszych udanych startów w zawodach rangi mistrzowskiej.

Skip to content