Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Cała Polska czyta dzieciom, tuchowianie także

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbył się w tuchowskiej bibliotece „VIII Maraton Głośnego Czytania”. W akcji promującej głośne czytanie książek uczestniczyło ponad dwieście osób z Przedszkola Publicznego w Tuchowie oraz z Zespołu Szkół w Tuchowie.

Głośne czytanie w bibliotece połączone jest zawsze z poznawaniem różnych zawodów. W tym roku, jako pierwszy czytał Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś. Opowiadał także o swojej pracy na stanowisku burmistrza. Dzieci uczestniczyły także w krótkim quizie przygotowanym przez bibliotekarzy, otrzymując drobne prezenty za poprawne odpowiedzi.
Kolejnym czytającym był Jerzy Odroniec, policjant, kierownik ogniwa ds. prewencji komisariatu Policji w Ciężkowicach, a także radny Rady Miejskiej w Tuchowie. Dzieci dowiedziały się dużo o zawodzie policjanta, o zasadach bezpieczeństwa, była także okazja, aby przymierzyć kamizelkę kuloodporną, kask, czy wziąć do ręki prawdziwe kajdanki.
Ostatnim czytającym był Łukasz Giemza, strażak, komendant OSP w gminie Tuchów. Prezentował strój strażacki, zachęcał dzieci do zapisania się do młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz ciekawie opowiadał o pracy strażaków. Bibliotekarze dziękują bardzo wszystkim, którzy włączyli się do akcji, zarówno czytającym, jak i uczestnikom.

cała Polska czyta dzieciom
Oto relacja fotograficzna
.

Skip to content