Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ciekawa wycieczka

19 maja czterdziestu uczniów Szkoły Podstawowej w Siedliskach im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, wraz z opiekunami odwiedziło JuraPark w Bałtowie.

Przygoda rozpoczęła się od spotkania z mieszkańcami „Zwierzyńca” m.in. jeleniami, danielami, muflonami, bydłem szkockim oraz kozicami górskimi. Alpaki, lamy, owce, koniki polskie czy zabawne osły – można było obserwować w naturalnym środowisku, niemal na wyciągnięcie ręki. Bałtowskie safari uczniowie zwiedzali podróżując „amerykańskim schoolbusem”, który zapewnił bezpieczeństwo obcowania z tymi pięknymi, ale wciąż dzikimi zwierzętami.
Kolejnym etapem wycieczki był udział w lekcji muzealnej pt: „W PALEOZOICZNYM MORZU”, która przybliżyła fascynujący świat morskich głębin. Największą atrakcję stanowiła jednak galeria dinozaurów. Parkowy przewodnik zabrał wszystkich w podróż w czasie poprzez okresy geologiczne tj. od kambru do dziś. Najwięcej emocji na trasie budził model roślinożercy jurajskiego – sejsmozaura – długości prawie 50 metrów. Ścieżkę zakończyło wejście do Muzeum Jurajskiego.

Skip to content