Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ćwiczenia na obiektach Centrum Zdrowia Tuchów

Na terenie niemal każdej gminy znaleźć można instytucje lub budynki zaliczane do grupy tzw. strategicznych. Jednym z takich obiektów na terenie gminy Tuchów jest Centrum Zdrowia Tuchów. Z inicjatywy kierownictwa oraz personelu odpowiedzialnego za szeroko rozumiane bezpieczeństwo pracowników i pacjentów, zorganizowane zostały, wspólnie ze strażakami z tuchowskiej straży, ćwiczenia.

W piątkowy (23.10) poranek, tuż po godzinie 8, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie odebrał zgłoszenie od pracownika CZT o intensywnym zadymieniu w pomieszczeniach socjalnych w przychodni Centrum Zdrowia Tuchów, usytuowanej przy ul. Szpitalnej. Na miejsce zadysponowano natychmiast dwa zastępy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie oraz aplikacyjnie pozostałe niezbędne służby tj. dodatkowe zastępy straży pożarnej, pogotowie energetyczne, gazowe i policję. W czasie dojazdu strażackich zastępów, personel przychodni rozpoczął ewakuację pracowników oraz pacjentów i osób przebywających na terenie obiektu – w budynkach C i D. Dzięki bardzo sprawnie przeprowadzonej ewakuacji, w krótkim czasie budynek opuściło ok. 100 osób. Po dojeździe na miejsce zastępów i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że wśród personelu, który opuścił budynek brakuje dwóch osób. Zlokalizowano główne wyłączniki i odcięto media (prąd i gaz), a do budynku wprowadzono natychmiast dwie roty, zabezpieczone w linię gaśniczą, które rozpoczęły przeszukiwanie pomieszczeń socjalnych znajdujących się w piwnicach budynku oraz podjęły działania mające na celu zlokalizowanie i ograniczenie źródła pożaru. Po kilku minutach, kierujący działaniami ratowniczymi otrzymał informację o odnalezieniu poszkodowanych osób, które natychmiast zostały ewakuowane na zewnątrz budynku i przekazane pod opiekę obecnych na miejscu ratowników. Obie roty wróciły do zadymionych pomieszczeń i kontynuowały ich przeszukiwanie oraz działania gaśnicze. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy, przy użyciu agregatu oddymiającego oraz poprzez otwarcie okien i drzwi w budynku, usunęli resztki dymu, a następnie, po sprawdzeniu detektorem wielogazowym czy stężenie niebezpiecznych gazów w budynku nie stwarza zagrożenia, miejsce zdarzenia zostało przekazane zarządcy.

O tym, że Centrum Zdrowia Tuchów wraz ze swymi obiektami, należy do grupy wspomnianych wcześniej obiektów strategicznych na terenie gminy Tuchów, świadczy między innymi obecność w roli obserwatora burmistrza Tuchowa – Adama Drogosia.

Serdecznie dziękujemy kierownictwu oraz pracownikom Centrum Zdrowia Tuchów za zaangażowanie, współpracę i umożliwienie przeprowadzenia wspólnych ćwiczeń, a pacjentom i osobom, które zmuszone były opuścić budynek na czas ćwiczeń, dziękujemy za wyrozumiałość.

Źródło: osptuchow.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ćwiczeń.
fot. Wiktor Chrzanowski

Skip to content