Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

CZT z nową izbą przyjęć i lepszymi warunkami na oddziałach

Zakończyły się kolejne inwestycje mające na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa pacjentów Centrum Zdrowia Tuchów. Szpital rodzinny – jedyna placówka tego typu w powiecie tarnowskim – zyskał Centralną Izbę Przyjęć.

Remont, który właśnie się zakończył był także związany z adaptacją nowych gabinetów dla lekarzy specjalistów. Na piętrze szpitala poprawiono warunki hospitalizacji pacjentów Oddziału Chirurgii Jednego Dnia oraz Oddziału Ginekologii. W sumie wyremontowanych zostało 400 metrów kwadratowych powierzchni szpitalnych pomieszczeń.

Pod potrzeby Centralnej Izby Przyjęć zaadaptowano pomieszczenia na parterze segmentu D budynku szpitala. Jak mówi dyrektor administracyjny Centrum Zdrowia Tuchów Marcin Tabiś przeprowadzono tu kompleksowe prace obejmujące wymianę instalacji: elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania. Powstała także nowa instalacja gazów medycznych. Prace remontowe dotyczyły też przygotowania pomieszczeń do pracy dla izb przyjęć: Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Oddziału Ginekologiczno – Położniczego. Do nowych wnętrz wprowadziły się ponadto: Poradnia Kardiologiczna i Pracownia Kardiologii oraz Pracownia USG i Poradnia Ginekologiczno – Położnicza.

Zakończone niedawno prace remontowe objęły też przebudowę pomieszczeń na piętrze segmentu F. Na potrzeby Oddziału Chirurgii Jednego Dnia oraz Oddziału Ginekologii powstały tu nowe sale łóżkowe. Zostały one wyposażone w węzły sanitarne. Podobnie – jak na parterze – wykonano też nowe instalacje. Prócz samych pokoi dla chorych powstały też dodatkowe węzły sanitarne, w tym także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaadaptowano pomieszczenia zaplecza sanitarno – technicznego. Wykonano nowe ciągi komunikacyjne, przez co poprawiła się dostępność Oddziału Chirurgii Jednego Dnia.

Zakończony remont, który kosztował 600 tys. zł oznacza, że cały szpital, po przejęciu go przez spółkę medyczną od samorządu Starostwa Powiatowego w Tarnowie, został już wyremontowany. Od 2008 r Centrum Zdrowia Tuchów przeznaczyło na inwestycje ponad 16 milionów złotych. Ponad 6 milionów posłużyło do przeprowadzenia remontów i modernizacji, ponad 10 mln zainwestowano w sprzęt i wyposażenie, w narzędzia informatyczne i szkolenia personelu.

Skip to content