Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dachowanie na Gajówce

Bardzo boleśnie dla tuchowskiej załogi Auto-Motu Tomasz Drogoś/Adrian Sajdak zakończył się rajd w Ropczycach. Biorąc pod uwagę rekordową liczbę zgłoszeń na rajd w Ropczycach i mocną konkurencję załoga postanowiła zaatakować już w pierwszym przejeździe. Szczęście jednak opuściło ich na przedostatnim zakręcie.

Za szybko i zbyt agresywnie zaatakowany „prawy” bezlitośnie pozbawił złudzeń. Po efektownym „dachu” tuchowianie zakończyli udział w rajdzie. Oby nie w całym sezonie, gdyż skala zniszczeń „rajdówki” nie jest mała …

3 czerwca na terenach w Ropczycach odbyła się II eliminacja Klubowych Zawodów Samochodowych Gajówka 2012. Trasa tej imprezy była nadzwyczaj wymagająca, trudna technicznie, ale przebiegająca po dobrej, asfaltowej nawierzni. O trudności trasy niech świadczą wyniki. Najlepszy był przejazd Janusza Lelka, który miał średnią prędkość 100 km/h; samochody Fiat 126p rozwijały prędkość 65 km/h, a samochody średniej klasy jeździły z prędkością do 85 km/h. Wyścig stworzył idealne warunki do podnoszenia kwalifikacji kierowców, tym bardziej, że odbywał się na bezpiecznej, zamkniętej trasie. Do imprezy zgłosiło się 71 załóg, wystartowało 56 załóg, z tego 51 ją ukończyło. W organizacji imprezy uczestniczyło ponad 40 komisarzy Automobilklubu Stomil, strażaków OSP, policjantów i obsługi pogotowia ratunkowego oraz ratownictwa drogowego.

Skip to content