Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Międzypokoleniowy piknik czerwcowy

2 czerwca przy Domu Pogodnej Jesieni (ul. św. Józefa 9) w Tuchowie odbył się I Międzypokoleniowy piknik czerwcowy. Impreza zgromadziła m.in. rodziny mieszkańców, pracowników i przedszkolaków uczęszczających do przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa.

Wśród zaproszonych gości byli mieszkańcy z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej z Zakliczyna i Karwodrzy oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Nadzieja”
z Tuchowa i przedstawiciele współpracujących placówek. Władze powiatowe reprezentowała Wiesława Iwaniec – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Słoneczna pogoda sprzyjała realizacji programu, w którym przewidziano m.in. nabożeństwo maryjne, występy lokalnych zespołów muzycznych – „Melodia”, „Pokolenia”, schola z parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Tuchowie, grupy przedszkolaków.
Zespół mieszkańców i pracowników tutejszego Domu poprowadził biesiadę, a wolontariat zabawy integracyjne i charytatywne, smaczne menu było zamówione w tuchowskiej restauracji „Płowiecki”. Ku zaskoczeniu organizatorów z dużym zainteresowaniem spotkała się aukcja podarowanych na tę imprezę przedmiotów: obrazów olejnych, haftowanych oraz prace wykonane przez tuchowską wspólnotę sióstr i mieszkańców. Wiele radości sprawiła zabawa polegająca na sprzedaży pączków – w jednym z nich był ukryty srebrny pierścionek … na szczęście. Z pierścionkiem tym wyjechała z Tuchowa teściowa, której zięć ufundował pączka!
Zarówno program artystyczny, wspólne tańce, jak i typowo piknikowy poczęstunek wpłynęły na wspaniałą atmosferę ciekawego wielopokoleniowego ponad dwustuosobowego spotkania. Założenia organizatorów zostały zrealizowane, a uczestnicy … pytali o następny piknik.


Oto fotorelacja z tego wydarzenia.
Opracowała: Zdzisława Krzemińska
Fotorelacja: Krzysztof Jasiński

Skip to content