Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„Dama kameliowa” w Kinie Promień w Tuchowie

W sobotę 10 lutego br. o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Tuchowie odbędzie się kolejna retransmisja z Teatru Bolszoj w Moskwie. Tym razem zapraszamy państwa na spektakl pt. „Dama kameliowa”.

Historia paryskiej kurtyzany Marii Duplessis, spisana w powieści „Dama kameliowa” przez Aleksandra Dumasa syna stała się kanwą dla licznych dzieł: dramatu, opery Verdiego „La traviata”, niezliczonych filmów i baletu Johna Neumeiera – jednego z największych choreografów XX wieku. Młody arystokrata Armand zakochuje się w kurtyzanie Małgorzacie, kobieta także odnajduje w tym romansie prawdziwą miłość. Niestety wie, że jest śmiertelnie chora. Neumeier, chcąc przenieść powieść Dumasa na scenę baletową, początkowo brał pod uwagę muzykę Verdiego, zastanawiał się też nad kompozycją Henry’ego Saugueta. Ostatecznie za namową dyrygenta Gerharda Marksona wykorzystał utwory Fryderyka Chopina.

Na premierze w 1978 roku w Stuttgarcie poruszającą kreację głównej bohaterki Małgorzaty Gautier stworzyła primabalerina Marcia Haydée, a balet rozpoczął tryumfalny pochód przez najważniejsze sceny świata – niedawno zawitał do Moskwy.

Przedstawienie trwa około 3 godzin.
Ceny biletów: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy

Zapraszamy!

Skip to content