Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Darmowe zajęcia dla seniorów i nie tylko

Grupa nieformalna „Klub Pozytywnego Seniora” wspólnie z LKS Burzyn zaprasza do udziału w projekcie pt. „Klub pozytywnego seniora”. Termin realizacji projektu to okres od 1 lipca do 30 września 2015 r. Projekt będzie realizowany w Burzynie (Dom Kultury w Burzynie oraz tereny zielone).

Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych po godz. 18:00. Liczba miejsc ograniczona (na zajęcia ruchowe) – decyduje kolejność zgłoszeń (możliwość rotacyjnego uczestniczenia w zajęciach).
Projekt ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania, czynnego wypoczynku oraz rekreacji ruchowej głównie wśród seniorów 50+. Jednakże w projekcie mogą brać udział również młodsze osoby.

Podczas projektu grupa chce zrealizować:
I. Otwarte warsztaty z zasad zdrowego odżywiania wśród seniorów (ok. 6 warsztatów godzinnych nt. zdrowego odżywiania wśród seniorów – 2 razy w miesiącu od lipca do września 2015).
II. Warsztaty aktywnego wypoczynku, rekreacji ruchowej z kijkami nordic walking oraz fitness (zajęcia z nordic walking i zajęcia z fitness – raz w tygodniu) razem po 12 zajęć ruchowych (godzinnych) z instruktorem nordic walking i fitness – 2 razy w tygodniu od lipca do września 2015.
Grupa przewidywana na jedne zajęcia to ok. 20 osób głównie seniorów 50+. Organizator nie wyklucza udziału osób młodszych w przypadku wolnych miejsc na zajęciach. Możliwość rotacji nowych uczestników podczas zajęć. Dzięki wykwalifikowanym instruktorom, uczestnicy nabędą niezbędną wiedzę nt. prawidłowej rekreacji z kijkami nordic walking, fitness oraz zdrowego odżywiania. Na czas zajęć bezpłatnie będzie wypożyczany sprzęt do nordic walking.
III. Międzypokoleniowy wyjazd integracyjny do Tatrzańskiego Parku Narodowego dla uczestników projektu.

Spotkanie informacyjne: 1 lipca 2015 – Dom Kultury w Burzynie, godz. 19:00.

Zapisy i informacje na stronie projektu: http://senior.burzyn.pl/
Zapraszamy!

Skip to content