Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dni Kultury w tuchowskim liceum

W Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w dniach od 20 – 22 grudnia odbyły się Dni Kultury. W tym roku w kilku konkurencjach gościnnie wystąpili uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tuchowie.

Nasze liceum, które należy do grona Szkół Stowarzyszonych UNESCO, już od 33 lat organizuje tę ciekawą formę nauki. Podczas rozmaitych konkurencji uczniowie rozwijają swoje talenty, zainteresowania i zdobywają wiedzę w bardzo praktyczny i ciekawy sposób.

Tematyka konkurencji poświęcona jest życiu i twórczości znanych osobistości literatury, sztuki i nauki, wybieranych jako patronów każdego roku przez organizację UNESCO. Zwykle są to projekty, wystawy tematyczne, konkursy wiedzy, spektakle teatralne, konkursy piosenki, poezji i tańca oraz konkurencje sportowe. W tym roku były to m.in. konkurs „Atrakcje turystyczne naszego regionu” z okazji Międzynarodowego Roku Mapy, wystawy z okazji Międzynarodowego Roku Suchych Nasion Roślin Strączkowych i wystawienie fragmentów „Romea i Julii” z okazji 400 rocznicy śmierci Williama Shakespeare’a. W tegorocznych Dniach Kultury zwyciężyła klasa 3c, II miejsce zajęła klasa 2a, a na III miejscu usytuowała się klasa 3a.

W dniu 5 stycznia 2017 r. w Domu Kultury w Tuchowie odbyło się podsumowanie Dni Kultury, na które zaprosiliśmy nauczycieli oraz naszych kolegów i koleżanki z trzecich klas Publicznego Gimnazjum w Tuchowie. Ponownie mogliśmy posłuchać pięknych pastorałek oraz piosenek Boba Dylana a także zobaczyć taniec flamenco i bolero w wykonaniu zwycięskich klas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne Dni Kultury!

Aneta Szupińska

Skip to content