Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dobry występ zawodników LKS Burzyn na Festiwalu Biegowym w Krynicy

W dniach 9-11 września w Krynicy-Zdroju odbyła się kolejna edycja Festiwalu Biegowego. Festiwal ten co roku gromadzi tysiące uczestników z Polski i wielu krajów Europy, a także i świata. W ciągu 3 dni odbywa się kilkanaście konkurencji biegowych w tym m.in. konkurencje nordic walking. Dystanse jakie mają do wyboru zawodnicy były zróżnicowane, od 300 m dla dzieci, a skończywszy na „Biegu 7 dolin” na dystansie 100 km.

W tym roku do Krynicy na Festiwal wybrali się również zawodnicy z LKS Burzyn tj. Robert i Jarek Makowiec, Przemysław Bień, Rafał Zaucha i Mateusz Zaucha.

Jako pierwszy w piątek rywalizację zaczął Robert na dystansie 15 km. Bieg ten to najpierw 4 km podbieg, a następnie ok. 3,5 km zbieg do rynku w Tyliczu, gdzie następował nawrót i zawodnicy wracali ta samą trasą do Krynicy na metę (suma przewyższeń to + 360 m – 360 m). Robert wśród 139 zawodników, którzy ukończyli bieg zajął wysokie 6 miejsce poprawiając swój czas z roku 2015 o 1 minutę i 30 sekund w klasyfikacji generalnej, co dało mu 2 miejsce kat. wiekowej M-40. Warto dodać że tę kategorię wiekową wygrał Grzegorz Czyż zwycięzca III Biegu w Burzynie.

Na sobotę swój start zaplanowali Przemek, Jarek, Rafał i Mateusz.

Przemek postanowił w tym roku przebiec bieg górski na dystansie 34 km. W stawce 638 zawodników, którzy ukończyli zawody zajął wysokie 31 miejsce w klasyfikacji open i 11 miejsce w kategorii wiekowej na 84 zawodników.

Jarek natomiast w tym roku postanowił zmierzyć się z dystansem 17 km biegu górskiego. Start ten może zaliczyć do bardzo udanych bo w stawce 234 zawodników, którzy ukończyli zawody zajął 3 miejsce w klasyfikacji open z czasem 1h 14 min 48s, a zarazem 2 miejsce w kategorii wiekowej.

Natomiast Rafał i Mateusz wystartowali w „Życiowej dziesiątce PKO”. Rafał z czasem 43 min 16 s zajął 196 miejsce open i 44 miejsce w kategorii wiekowej. Natomiast Mateusz z czasem 46 min 59 s uplasował się na 348 miejsce w klasyfikacji open i 53 miejsce w kategorii wiekowej. Obaj zawodnicy ustanowili na tym dystansie swoje rekordy życiowe. Trzeba także dodać, że bieg ten ukończyło 1487 zawodników.

W niedzielę natomiast swój drugi start zaplanował Robert na dystansie 21,075 km (Konspol półmaraton). Start biegu miał miejsce na deptaku w Krynicy, a meta usytuowana była w Tyliczu. Robert z czasem 1 h 20 min 4s zajął 11 miejsce w klasyfikacji open (5 zawodnik wśród Polaków) co pozwoliło mu zająć 1 miejsce wśród 113 zawodników w kategorii wiekowej M-40. Bieg ten ukończyło 540 zawodników.

Gratulujemy naszym zawodnikom osiągniętych wyników i życzymy dobrego zdrowia!

Skip to content