Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dożynki Gminy Tuchów

Zapraszamy serdecznie na uroczystość Dożynek Gminy Tuchów. To wyjątkowy czas, kiedy zbieramy plony naszych pól dając wyraz wdzięczności za obfite plony.

Dożynki Gminy Tuchów rozpoczniemy uroczystą mszą św. dożynkową w Sanktuarium NNMP w Tuchowie. Następnie wspólnym barwnym korowodem dożynkowym udamy się do tuchowskiego amfiteatru, gdzie będzie miał miejsce ceremoniał dożynkowy: przekazanie chleba burmistrzowi Tuchowa, dzielenie chlebem oraz prezentacja wieńców dożynkowych.

Jednym z najpiękniejszych symboli dożynek jest właśnie wieniec dożynkowy, który od wieków stanowi wyraz naszej miłości do ziemi i jej owoców. Wieńce dożynkowe przypominają o tradycji, która łączy pokolenia. Podczas dożynek będziemy mogli podziwiać pracę naszych utalentowanych rękodzielników, którzy tworzą te piękne dzieła sztuki.

Dożynki to nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale także do dzielenia się radością, muzyką i tańcem. Zachęcamy do obejrzenia występu Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów, a wieczorem zapraszamy na wspólną biesiadę z Zakliczyńską Kapelą Podwórkową „Gulony”. Przybywajcie licznie, abyśmy mogli razem podziękować za tegoroczne plony, podtrzymując tym samym nasze lokalne dziedzictwo i jedność.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Tuchów oraz przyjaciół spoza naszej gminy do wspólnego uczestnictwa w dożynkach. Niech to będzie czas radości, wzajemnej życzliwości i wzmacniania więzi międzyludzkich. Do zobaczenia!