Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Drugi dzień Dziecięcych Igrzysk Sportowych

W środę 21 lutego 2018 roku odbył się drugi dzień X Dziecięcych Igrzysk Sportowych dla dzieci uczęszczających do świetlic opiekuńczo-wychowawczych przy zespołach szkół i szkołach podstawowych gminny Tuchów.

W tym dniu rywalizowali piłkarze i piłkarki nożne. W rywalizacji wzięło udział ok. 100 zawodników z 10 świetlic szkolnych. Rozgrywki były prowadzone w 2 grupach eliminacyjnych, które rozgrywane były w dwóch halach. Po długotrwałej rywalizacji rozpoczęły się mecze fazy półfinałowej:
Lubaszowa – Siedliska 0:0 (karne 3:2)
Tuchów – Jodłówka Tuchowska 4:0

A następnie fazy finałowej:
Siedliska – Jodłówka Tuchowska 1:0
Tuchów – Lubaszowa 1:2

Wyniki końcowe:
1. miejsce – Lubaszowa
2. miejsce – Tuchów
3. miejsce – Siedliska
4. miejsca – Jodłówka Tuchowska

Pozostałe miejsca zajęły szkoły: Karwodrza, Piotrkowice, Burzyn, Trzemesna, Buchcice, Meszna Opacka.

Najlepszym bramkarzem został wybrany – Kacper Osika – Lubaszowa
Królem strzelców z 7 bramkami został – Kacper Kępa – Tuchów
Najlepszym piłkarzem został wybrany – Jakub Jantoń – Tuchów
Najmłodszym zawodnikiem zawodów okazał się Krzysztof Kawa z Trzemesnej, a najstarszym Konrad Bołoz z Piotrkowic – zawodnicy ci otrzymali nagrody w postaci toreb turystycznych.

Oto skład zwycięskiego zespołu z Lubaszowej: Filip Chrzanowski, Teodor Szary, Mikołaj Sukiennik, Kacper Osika, Albert Suchan, Hubert Zybiński.
Opiekun grupy: Maria Sztorc.

Zawody sędziowali: Władysław Hołda oraz Sławomir Stec.

Tak jak w pierwszym dniu nie zabrakło oczywiście poczęstunku (drożdżówki, soczki i czekolady) oraz cennych nagród dla najlepszych: medale, dyplomy, statuetki, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy oraz piłki do piłki nożnej dla każdej świetlicy.

Przypomnijmy, że organizatorami oraz sponsorami X Dziecięcych Igrzysk Sportowych byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, MOSIR Tuchów, Rada Osiedlowa w Tuchowie, Dom Kultury w Tuchowie oraz Janusz Nowak.

Koordynatorami igrzysk byli: Jerzy Odroniec, Paweł Jantoń, Marek Srebro , Wacław Kwaśniak, Anna Jantoń, Janusz Kowalski, Jan Grzenia.
Zapraszamy za rok.

Oto relacja foto z drugiego dnia igrzysk.

Skip to content