Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Turniej szachowy w Kielanowicach

W sobotę 24 lutego w Kielanowicach rozegrano I turniej szachowy o puchar przewodniczącej Rady Osiedlowej. W zawodach uczestniczyło 18 zawodników – mieszkańcy Kielanowic i szachiści MOSiR Tuchów – juniorzy oraz ich opiekunowie.

W turnieju prym wiedli juniorzy. Klasyfikację generalną wygrał Michał Olszówka, przed Krzysztofem Skrzyniarzem i Piotrem Bakulińskim. W klasyfikacji damskiej – puchar zdobyła Katarzyna Skrobot. Drugie miejsce wywalczyła Karolina Fiedor, a trzecie Amelia Szablowska. W klasyfikacji męskiej najlepszym okazał się Roman Kawa. Kolejne miejsca zajęli Jakub Bień oraz Jarosław Sandecki. Puchary, medale i dyplomy wręczała fundator nagród – przewodnicząca rady osiedlowej – Grażyna Czop.

Dużym zainteresowaniem cieszył się futbol stołowy, przy którym dzieci grały w czasie przerw szachowych. Natomiast hitem był „szachowy stół szwedzki” serwowany przez panie Annę Totoś i Grażynę Czop. Sędziami zawodów byli Anna i Czesław Markiewiczowie. Fotorelacje przygotował Grzegorz Skrzyniarz.

Jak poinformował p. Roman Kawa, następne turniej szachowe odbędą się w marcu w Dąbrówce Tuchowskiej i Zabłędzy o puchar dyrektora szkoły. W kolejnych sołectwach wyrażających chęć przeprowadzenia turnieju będą one sukcesywnie realizowane na wiosnę.

organizator
Grażyna Czop

Skip to content