Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Działalność tuchowskich strażaków kolejny raz doceniona

Niejednokrotnie informowaliśmy, że materiały fotograficzne i filmowe prezentujące działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie gościły w ogólnopolskich mediach. Gdy jednak kilka miesięcy temu tuchowscy strażacy otrzymali wiadomość e-mail z Centralnego Muzeum Pożarnictwa, okazało się, że tym razem okoliczności i miejsce do zaprezentowania działalności strażaków będą wyjątkowe.

Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach jest jednostką organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej, a w ubiegłym roku obchodziło jubileusz 40-lecia działalności. To właśnie w ramach obchodów jubileuszowych 20 listopada 2015 roku w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach otwarto wystawę „Wspólnie na ratunek. XX lat Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego”. Pracownicy CMP chcąc przedstawić założenia, zasady oraz organizację KSRG postanowili zobrazować działalność strażaków ochotników fotografiami z działań ratowniczych, w których uczestniczyli tuchowscy druhowie. Do muzeum przesłali fotografie autorstwa Wiktora Sajdaka oraz Andrzeja Kozioła. Zaprezentowano je na wystawie, a dwa z nich zostały przedstawione w największych formatach. Dodatkowo do księgozbioru ogólnopolskiej biblioteki prowadzonej przez Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach dołączyły dwie pozycje dotyczące naszej jednostki tj. „Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie 1883-2013” oraz „Powołanie”.

W minioną niedzielę (14.02) na zaproszenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa grupa 25 osób – przedstawicieli OSP KSRG Tuchów – udała się do Mysłowic, aby obejrzeć zgromadzone tam eksponaty i wspomnianą wystawę. Uczestnikami wycieczki byli m.in. członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz JOT-u.

Serdecznie gratulujemy!

Skip to content