Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Działania priorytetowe Komisariatu Policji w Tuchowie

Komisariat Policji w Tuchowie informuje o prowadzeniu działań priorytetowych w dwóch lokalizacjach.

W okresie od 1 stycznia do 30 czerwca działaniem tym objęty został plac zabaw dla dzieci o nazwie „Wesołe podwórko” w Tuchowie przy os. Centrum wraz z parkingiem i ciągiem garaży. W miejscach tych osoby spożywają alkohol, zakłócają ład i porządek publiczny oraz ciszę nocną. Właściciele psów wyprowadzają je na plac zabaw, zanieczyszczając go.

W okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2019 r. działaniem tym objęty został teren w miejscowości Siedliska w rejonie przystanku przy drodze wojewódzkiej nr 977 wraz z przyległymi placówkami handlowymi. Działania te spowodowane są faktem, iż. we wskazanym miejscu gromadzą się osoby spożywające alkohol, głośno zachowujące się i zaśmiecające teren. Osoby te zaczepiają pasażerów lub klientów sklepów.

W okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2019 r. działaniem tym objęty został rejon Szkoły Podstawowej w Zabłędzy, odcinek drogi wojewódzkiej nr 977 pomiędzy przystankami autobusowymi znajdującymi się powyżej szkoły oraz w rejonie baru „Smaczny Kęs”. Na tym odcinku znajduje się prawidłowo oznakowane przejście dla pieszych, jednak jest dużo przypadków, kiedy piesi pomimo takiego obowiązku nie korzystają z przejścia dla pieszych, przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Stwarza to zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Wykroczenia popełniają rodzice odprowadzając i odbierając dzieci ze szkoły oraz osoby korzystające z komunikacji autobusowej.

Skip to content