Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dzień Nauczyciela

„Takie będą Rzeczypospolite , jakie ich młodzieży chowanie” – ten cytat najdobitniej określa rolę nauczyciela i szkoły w życiu każdego młodego człowieka i narodu. Jest to rola niełatwa, ale przynosząca pedagogom wiele radości i satysfakcji w pracy z młodzieżą.
Dzisiaj przypada Dzień Nauczyciela. Czternastego października 1773 roku została powołana Komisja Edukacji Narodowej. Jak co roku, w każdej z placówek edukacyjnych odbyły się uroczystości z okazji tego święta.
W Szkole Podstawowej w Lubaszowej uroczystości tej towarzyszyło otwarcie Placu Zabaw zbudowanego dzięki staraniom Pani Dyrektor mgr Barbary Duszy, która na ten cel pozyskała fundusze z Programu „Działaj Lokalnie” Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz fundusze z samorządu wiejskiego, Rady Rodziców i od sponsorów prywatnych.
Uczniowie wraz z Panią mgr Dorotą Gierałt, mgr Bogumiłą Chrzanowska oraz mgr Anną Totoś przygotowali część artystyczną. Odbyło się również ślubowanie pierwszoklasistów, których starsza brać uczniowska serdecznie przywitała i przyjęła do swojego grona. Po części artystycznej Proboszcz parafii w Lubaszowej o. Stanisław Majchrowski poświęcił plac zabaw, po czym dzieci tłumnie „ruszyły” na nowe miejsce zabaw.

Fotogaleria z uroczystości

Skip to content