Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dzień otwartych drzwi w Domu Pogodnej Jesieni

11 października u Sióstr św. Józefa odbył się dzień otwartych drzwi. Na zaproszenie odpowiedziało wiele grup zorganizowanych i kilka osób prywatnych. Od godziny 8.45 dom zapełniał się uczniami oraz nauczycielami ze szkół: Zespołu Szkół w Siedliskach, Zespołu Szkół w Pleśnej, Szkoły Podstawowej w Mesznej Opackiej, Szkoły Podstawowej w Tuchowie, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie.

Słowa uznania i podziękowania należą się zatem dyrektorom, nauczycielom i uczniom szkół za chętne podjęcie zaproponowanej inicjatywy.

Oprócz zakonnej – klauzurowej części domu sióstr, goście zwiedzali prowadzone przez siostry Niepubliczne Przedszkole Dom Pogodnej Jesieni, a w nim świetlicę, salę terapii zajęciowej, salę rehabilitacji i pokoje z wyposażoną w nowoczesny sprzęt łazienką.

Przy okazji dnia otwartych drzwi Zarząd Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, działającej od 4 lat przy Domu Pogodnej Jesieni – zachęcał gości do włączenia się
w ideę wolontariatu prezentując dotychczasową działalność. Fundacja od początku swojego istnienia prowadzi aktywizację seniorów z udziałem wolontariatu młodzieżowego. Niektórzy wolontariusze są już studentami, ale wciąż odwiedzają mieszkańców DPJ i wspierają tu wiele wydarzeń kulturalnych. Warto wspomnieć, że uczniowie tuchowskich szkół to wolontariusze, którym przyznano wyróżnienia za ubiegłoroczne zaangażowanie na rzecz mieszkańców DPJ.

Mamy beneficjentów, mamy pomysły, potrzebujemy waszego czasu, serca i waszych rąk, by ostatni etap życia naszych seniorów z DPJ i lokalnego środowiska nie był smutny i nudny.
Dom Pogodnej Jesieni jest miejscem dla tych, którym bliski jest drugi człowiek. Tu i teraz czeka fascynacja człowiekiem i życiem. Zapraszamy więc do nas!

Zarząd Fundacji

Skip to content