Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Burzynie

Światowy Dzień Ziemi to z pewnością największe ekologiczne święto świata. Obchodzone w wielu krajach uświadamia społeczeństwu jak wielkim darem jest Ziemia. To nie tylko symbol, ale istotne przesłanie, uzmysławiające jak bardzo człowiek jest uzależniony od naturalnych źródeł Matki – Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi to jednocześnie czas, by każdy z nas zrobił sobie niewielki rachunek sumienia, podsumowujący nasze codzienne postępowanie. Domowy recykling, zużycie wody czy troska o najbliższe otoczenie. Każdy nasz najmniejszy choćby gest przyczynia się do poprawy jakości środowiska.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Burzynie też uczcili to święto prezentując bajkę ekologiczną o „Królewnie Przyrodzie i siedmiu krasnoludkach”. Każda bajka ma swój morał, nasza bajka też.

Rozstrzygnięty został także konkurs ekologiczny „Co w śmieciach drzemie – ekologiczne tworzenie”, którego celem było uświadomienie konieczności segregacji odpadów i ich ponownego wykorzystania oraz rozbudzenie kreatywności i wyobraźni plastycznej. Uczniowie udowodnili, że odpady rzeczywiście mogą mieć swoje „drugie życie”. Można zbudować dom dla lalek, stworzyć kolorową sukienkę, biżuterię, pudełeczka do przechowywania, skarbonki i wiele innych. Z odpadów powstały także modele zwierząt i roślin znajdujących się pod ochroną.

Edukacja ekologiczna jest ważnym ogniwem wychowania. Dzieci uczą się poprzez obserwację, naśladowanie i wreszcie powtarzanie. To my dorośli powinniśmy pokazać w jaki sposób należy dbać o najbliższe otoczenie.

Anna Sajdak

Skip to content