Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ekologiczne przedszkolaki

Przedszkole Publiczne w Tuchowie zakwalifikowało się do etapu centralnego IV edycji konkursu „Czysty Las” w kategorii ”Leśna edukacja dzieci”. Konkurs zorganizowany został pod patronatem Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i Towarzystwa Przyjaciół Lasu. W tej kategorii konkursu wzięło udział 913 szkół i przedszkoli z terenu całego kraju.

Do finału z terenu województwa małopolskiego zakwalifikowały się wraz z przedszkolem: Zespół Szkół w Skawicy, Szkoła Podstawowa w Wierchomli Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Miechowie i Szkoła Podstawowa w Antolce.
W dniu 20 października w ramach Dni Otwartych Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Gromnik odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowego dyplomu i nagród dla przedszkola. Miłą niespodzianką była również ufundowana przez leśników wycieczka dla dzieci połączona ze wspaniałym przyjęciem, prezentacją bajek związanych z tematyką lasu. Dzieci miały również okazje zobaczyć z bliska eksponaty zwierząt żyjących w lesie i posłuchać wielu ciekawych opowieści o tym , jak dbać o las.
Zapraszam do obejrzenia fotografii ze spotkania.

Skip to content