Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

”EKSPRESJA LAT 50-tych UBIEGłEGO WIEKU”

Galeria „Obok” oraz artysta malarz Zbigniew Sobyra serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa „EKSPRESJA LAT 50-tych UBIEGłEGO WIEKU”.
Wernisaż odbędzie się 13 października 2006 r godzina 18.00 w Domu Kultury w Tuchowie.


Zbigniew Sobyra – urodzony w roku 1931 w Tuchowie. Studia artystyczne w latach 1950-1956, odbył w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa w pracownich profesorów: prof. Zygmunta Radnickiego, Hanny Rudzkiej-Cybisowej, Zbigniewa Pronaszki (rysunek) oraz Adama Marczyńskiego. Przez rok sztuki malarstwa uczył się u prof. Wacława Taranczewskiego. W 1956 r. uzyskał, z wyróżnieniem, dyplom artysty malarza. Od 1956 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 1957 r. bierze czynny udział w wystawach w kraju i za granicą (Kraków, Katowice, Sanok, Sopot, Szczecin, Warszawa, Brno, Oslo, Bergen i Narwik)
Odbył wiele podróży turystycznych m. in. Skandynawia, Rosja, Syberia, Uzbekistan, Armenia, Hiszpania, Francja, kraje południowej Europy, USA, przywożąc wiele obserwacji, wrażeń oraz zapisu fotograficznego, które stanowią dla niego niewyczerpane źródło inspiracji w jego pracy. Prace w zbiorach Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Skip to content